Kuşburnu yağı ile kırışıklıkları ve güneş hasarını yok edin

Yaz mevsimi ve güneş yavaş yavaş bizlere veda etmeye başladı. Yaz mevsiminden geriye kalan güneş hasarı, koyu halkalar ve kırışıklıklarla mücadelede ise doğal kurtarıcımız belli: Kuşburnu yağı.

Bu yaz cildinizi karpuzla yenileyin

A, B6 ve C vitamini içeren karpuz, cilt bakımı için mucize bir meyvedir ve zengin su içeriğiyle harika bir nemlendirici olarak görev yapabilir. İşte karpuzun cilt sağlığı faydaları ve evde yapabileceğiniz karpuz cilt maskeleri.

Boyun sarkması ve kırışıklıklardan kurtulmak için uzman ipuçları

Boyun bölgesindeki cildin ince olmasından kaynaklanan sarkmalar ve kırışıklıkları yapacağınız birkaç değişiklikle yok edebilirsiniz.

6 adımda yaşlanmanın önüne geçin

6 adımda yaşlanmanın önüne geçin

40+ yaş grubu kadınların uygulaması gereken yaşlanma karşıtı ciltlerin cilt bakım rutini.

Cilt yaşlanmalarına lazer yöntemi ile meydan okuyun

Cilt yaşlanmalarına lazer yöntemi ile meydan okuyun

En çok takip edilen uygulamaların başında yer alan lazer tedavileriyle cilt yaşlanmalarını geciktirmek ve ciltte oluşan çatlakları azaltmak mümkün.

Yaşlılık etkilerini azaltan antioksidan: Koenzim Q10

Halsizliği gideren, enfeksiyon oluşumunu engelleyen Koenzim Q10, yaşlılık etkilerini de en aza indirmeye yardımcı oluyor.

Cilt tipinize uygun krem seçin

Kremler; uygun cilt yapısında, son kullanma tarihlerine dikkat edilerek ve zararlı etkileri tetiklemediğinden emin olunarak kullanılmalıdır.

Yaşlanma karşıtı çikolata

Cambridge Üniversitesi'ne bağlı bir laboratuvar sıra dışı bir buluşa imza attığını öne sürdü. Araştırmacılar kırışıklıkları azaltan, yaşlanma karşıtı bir çikolata geliştirdiklerini iddia etti.