Yaşlanma karşıtı güçlere sahip 5 yaz meyvesi

Selülit, yaşlılık lekeleri ve daha fazlasını yok etmek için yaz meyvelerini denemeye ne dersiniz?

Abone Ol 

Birinin veya hepsinin gücünden yararlanın! Yaz meyveleri doğal olarak sizi güzel hissettirecek bileşiklerde doludur.

Ananas ile yaşlılık lekelerini hafifletin

Ananasın içeriğinde bulunan C vitamini ve eksfoliye edici enzimler renk bozulmasını gidermek ve cildi parlatmak için birlikte çalışıyor. Ekşi krema ile kullanın, böylece lekeler daha hızlı kaybolur.

Deneyin: Sadece 1⁄çeyrek bardak ananas parçalarını bir yemek kaşığı ekşi krema karıştırın. Lekelere sürün ve 5 dakika sonra durulayın.

Güneş yanığını karpuz ile yatıştırın

Karpuz çok iyi bir antioksidan kaynağıdır. İçeriğindeki likopen ile iltihaplanmayı azaltabilir. Güneş yanığı sonrası şişliklerin yatıştırılmasında etkilidir. Ayrıca likopen cildin UV ışınlarından korunmasına yardımcı olur ve iyileşmeyi hızlandırmak için cildin bariyerini onarır.

Deneyin: 1 buçuk bardak karpuz püresini bir beze koyarak 10 dakika boyunca cildinize yerleştirin.

Kavun ile pürüzsüz cilt

Kavun, içindeki A vitamini ile cildin kırışıklıklarını sıkılaştırmak için kollajen üretimini arttırır. Yoğurtla eşleştirmek, cildin bir anda sertleşmesine ve sıkılaşmasına yardımcı olur.

Deneyin: Yarım su bardağı kavun püresi ve 1 su bardağı sade yoğurdu karıştırın. Cildiniz üzerinde ovun ve 10 dakika sonra durulayın.

Sert topukları muzla yumuşatın

Muz içeriğindeki nemlendirici ve cilt onarıcı E vitamini, sert topuk derisini hedefler. Ayaklarınızı daha yumuşak hissetmek için formulünüze bal ekleyin.

Deneyin: 1 muz püresi ve iki yemek kaşığı balı karıştırın. Ayaklara ve topuklara sürün, 15 dakika bekletin, sonra durulayın.

Hindistancevizi ile selüliti yok edin

Hindistancevizi suyu, çukurları “doldurmaya” yardımcı olmak için cildi nemlendiren zengin bir yağ asidi kaynağıdır. Deniz tuzu (eksfoliye eder) ve aloe vera (daha da nemlendirir) ile birleştirmek cildi yumuşatır ve karışımın faydalarını artırır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu