Sağlıklı ve uzun ömrün 10 sırrı

Sağlıklı bir şekilde yaşamınızı sürdürüp, sağlıklı yaşlanmak istiyorsanız yaşam tarzınızda değiştirmeniz gereken birkaç faktör var. İşte yapmanız gerekenler...

Zeki kadınla evlenen erkek daha uzun yaşıyor

Avrupa Metabolomik Tıp Enstitüsü Başkanı Dr. Dimitris Tsoukalas, zeki kadınla evli erkeğin daha uzun ve sağlıklı yaşadığını söyledi.

Beyin yaşınızı hesaplayın

Yaşam tarzı, alışkanlıklar, tüketilen gıdalar ve genler, aynı zamanda zihinsel sağlığı da etkiliyor. Beyin sağlığı için faydalı bir test...

Başkalarına anlatmamanız gereken 4 konu

Başkalarına anlatmamanız gereken 4 konu

Çevrenizdekilere hayatınız ya da düşüncelerinizle ilgili her şeyi anlatmak zorunda değilsiniz. Hatta anlatmasanız daha iyi olur.

Gripten korunmak için 10 etkili kural

Gripten korunmak için 10 etkili kural

Prof. Dr. Köksal Yuca, özellikle kış aylarında kişileri yatağa düşüren gripten korunmanın yollarını anlattı.

Deniz ürünü tüketimi Alzheimer riskini azaltıyor

Amerika'da yapılan bir araştırma balık ve deniz ürünleri tüketenlerde Alzheimer görülme olasılığının düşük olduğunu gösterdi.

Spora başlamak isteyenlere altın değerinde öneriler

Hayatında bir değişiklik yapıp spora başlamaya karar verenler için işin uzmanından altın değerinde öneriler...

8 yaşındaki kız tüm harçlığını biriktiriyor

Maisie Hymers adındaki 8 yaşındaki küçük kızın para biriktirmekteki tek amacı kendisine bir şeyler almak değil, hasta çocuklara yılbaşı hediyesi almakmış.

Zinde bir beyin için neler yapılmalı

Uzmanlar yaşam tarzında yapılan bazı radikal değişikliklerle sağlıklı bir beyne sahip olmanın mümkün olduğunu dile getiriyor.

Uzun süre hareketsiz kalmak ani ölüme yol açıyor

Uzun süre hareket edilmemesi durumunda kan akışının yavaşlamasına bağlı olarak bacak ve baldırlarda pıhtılar oluşabilir, bu da ani ölümlere neden olur.