34 beden için değil sağlık için spor yapın

Doç. Dr. Defne Kaya, Sağlık için hareket edin… Hem kalbinize hem de kaslarınıza yönelik egzersizlerle uzun yıllar hem dış görünüşünüzü hem de iç görünüşünüzü sağlıklı tutabilirsiniz.

Reflü kabusunuz olmasın

Reflü şikayetlerini en aza indirmek için yaşam stilinizi değiştiren basit önlemler alın ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinin.

Modern hayat kısırlık sebebi mi

Hayat tarzındaki değişiklikler, kısırlık sebeplerini artırıyor.

Elma tipi erkeklerde ve armut tipi kadınlarda obezite riski

Elma tipi erkeklerde ve armut tipi kadınlarda obezite riski

Erkeklerde elma tipi, kadınlarda ise armut tipi vücut obezite riskini artırıyor. Prof. Dr. Oğuzhan Karatepe, konu ile ilgili bilgi verdi.

İdeal diyeti seçme ipuçları

İdeal diyeti seçme ipuçları

Sizin için en ideal diyeti nasıl seçebilirsiniz? Beslenme Danışmanı Susan Bowerman, ideal diyeti seçmek için önerilerde bulundu.

Alkali beslenme hakkında merak edilenler

Alkali beslenme nedir, faydaları nelerdir, nasıl uygulanır? İşte cevaplar...

Sağlıklı ve uzun ömrün 10 sırrı

Sağlıklı bir şekilde yaşamınızı sürdürüp, sağlıklı yaşlanmak istiyorsanız yaşam tarzınızda değiştirmeniz gereken birkaç faktör var. İşte yapmanız gerekenler...

Zeki kadınla evlenen erkek daha uzun yaşıyor

Avrupa Metabolomik Tıp Enstitüsü Başkanı Dr. Dimitris Tsoukalas, zeki kadınla evli erkeğin daha uzun ve sağlıklı yaşadığını söyledi.

Beyin yaşınızı hesaplayın

Yaşam tarzı, alışkanlıklar, tüketilen gıdalar ve genler, aynı zamanda zihinsel sağlığı da etkiliyor. Beyin sağlığı için faydalı bir test...

Başkalarına anlatmamanız gereken 4 konu

Çevrenizdekilere hayatınız ya da düşüncelerinizle ilgili her şeyi anlatmak zorunda değilsiniz. Hatta anlatmasanız daha iyi olur.