Yaşam kalitesini artıran buluş: İnsülin koruma aparatı

Diyabetli hastalar için NASA teknolojisi ile üretilen FDA onaylı "insülin koruma aparatı" hayatı kolaylaştıracak.

Amerika ve Avrupa'da satışa sunulan insülin koruma aparatı teknoloji alanında diyabetlilerin yeni gözdesi olarak gösteriliyor. Diyabet bilindiği üzere hayat kalitesini düşüren bir hastalık. Diyabetlilerin hayatını kolaylaştırmak için geliştirilen insülin koruma aparatı gün boyu buz torbaları ile insülin taşımaya son verecek…

Bozulan insülin hayatı tehdit ediyor

İnsülin hormonu, insülin kullanan diyabetliler için hayati önem taşır. Çünkü bozulan bir insülin diyabetli bireyin kan şekerini yükseltip şeker komasına sokarak hayatını riske atar.

İnsülin kullanan diyabet hastaları, her koşul ve sıcaklıkta insülin kalemlerini güvenle yanında taşımak ve korumakta güçlük çekiyor.

Diyabet hastalarının insülinleri artık güvende

Bir yere gitmek artık kabusunuz olmayacak. NASA Teknolojisi ile üretilmiş, FDA onaylı insülin koruma aparatının çok yakın bir zamanda Türkiye'ye gelmesi bekleniyor. İnsülin koruma aparatı, batarya veya şarj gerektirmeyen teknolojisi ile 7 gün 24 saat 365 gün buzdolabı veya buz gerektirmeden insülinleri istenilen koşulda muhafaza ediyor.

Sağlığın insan hayatındaki en değerli varlık olduğunu düşündüğümüzde, bu buluş diyabet hastalarının hayatına kolaylık getireceğe benziyor.

Sağlıklı günler…

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ