Dijital dünyada paylaşılmaması gereken 5 bilgi

Siber suçların artmasıyla birlikte, dijital dünyada asla paylaşılmaması ve gizlilikle korunması gereken bilgileri sizler için derledik.

Tuz Gölü pembe tüylü misafirlerini uğurluyor

Türkiye ve Akdeniz havzasının en büyük flamingo kolonisine ev sahipliği yapan gölde dünyaya gelen on binlerce yavru, rüzgara karşı kanat çırparak sıcak ülkelere göç ediyor.

Bal arısının zehri meme kanseri hücrelerini yok etti

Yapılan araştırmalarla bal arısının zehrinin, laboratuvar ortamında saldırgan meme kanseri hücrelerini yok ettiği keşfedildi.

Kaliteli uyku için 12 besin

Kaliteli uyku için 12 besin

Gün içerisinde tüketilen besinlerin uyku kalitesinde oldukça büyük etkisi olduğunu belirten Diyetisyen Emel Terzioğlu Arslan, uyku kalitesini artıran 12 besin hakkında bilgi verdi.

Pandemi, kadınların online alışveriş alışkanlıklarını değiştirdi

Pandemi, kadınların online alışveriş alışkanlıklarını değiştirdi

Pandemi döneminde çalışan kadınların online alışveriş alışkanlıklarında önemli değişiklikler olduğu belirlendi.

Obezite Kovid-19'dan ölüm riskini artırıyor

Amerikalı uzmanlar, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) obezite hastaları için çok daha riskli olduğu uyarısında bulundu.

Genç kalmanın 5 sırrı

Sağlıklı beslenme ve iyi yaşam üzerine yazdığı kitaplarla tanıdığımız Clara Seren Amram, yıllara meydan okumak ve daima genç kalmak için izlenebilecek 5 yolu anlattı.

Kadınları şiddetten korumanın yolları

Uzman Psikolog Sibel Deniz Toledo Falay, giderek büyüyen ve toplumu yaralayan kadına yönelik şiddet üzerine açıklamalarda bulundu.

Hayrettin’den Hepatit B hastalığına özel farkındalık

‘Hayata Sarı Not Bırak’ projesinin yüzü olan ünlü sanatçı Hayrettin, bu sene 28 Temmuz Dünya Hepatit B Günü’nde büyük bir sürprize hazırlanıyor.

Koronavirüs, tatilcinin gözünü korkutmadı

‘Covid 19 sonrası tatil planları’ ile ilgili yapılan bir araştırmaya göre katılanların yüzde 78’i koronavirüs sonrasında tatil planları yaptığını söyledi.