Yaşam hakkında hepimizin öğrenmesi gereken 30 şey

Hayat derslerle doludur. Yaşınız kaç olursa olsun, öğrenmeye devam edebilirsiniz. Fakat bazı şeyler çok geç olmadan öğrenilmeli...

Hayat derslerle doludur. Bazı dersler bir anda öğrenilir, sıcak sobaya dokunduğunuzda elinizi hemen çektiğiniz gibi. Bazılarını tam olarak anlamak zaman alır, aşık olmanın gerçekten ne demek olduğunu anlamak gibi. Ancak, dersin boyutuna bakılmaksızın, yaşamın her aşamasında herkesin bilmesi gereken 30 önemli konu var.

Kendini geliştir

- Alışkanlıklarınız sizi başarıya veya bnaşarısızlığa götürür. Yaptığınız ve yapacağınız her eylem bir tuğladır. Günlük davranışlarınız yaptığınız evi belirleyen şeydir. İnşa ettiğin ev sensin.

- Vücudunuz, beslenem tarzınızın bir yansımasıysa, zihniniz okuduğunuz şeylerin bir yansımasıdır. Sosyal medya gibi, sağlıksız besinlerle değil, zihninizi iyi şeyler ile doldurun.

- Yolunuzu başkasınınkiyle karşılaştıramazsınız. Her birimizin kendi mücadeleleri var ve her birimizin kendi zaferleri var. Yolunuz bir sebepten dolayı sizin yolunuzdur.

- Çevrenizi negatif insanlarla kuşatırsanız, zihniniz ve hedefleriniz küçülmeye mahkum olur. Çevrenizi olumlu ve başarılı insanlarla kuşatırsanız, rüyanız gerçekleşecektir. Buna göre kendine bir "hayal takımını" inşa et.

- Yaşamınız, kendinizi ne kadar iyi tanıdığınızın bir yansımasıdır. Korkularınızı ve eksikliklerinizi ele almaya ne kadar istekli olursanız, o kadar özgüvenli ve o kadar mutlu olacaksınız.

Verimli ol

- Zamanınızı nasıl harcadığınız, paranızı nasıl kullandığınızın bir yansımasıdır. Zeki ve zengin insanlar, zamanlarının değerini biliyor. Her dakikayı, saati, günü, haftayı, ayı vb. kendilerine akıllıca yatırım yapma fırsatı olarak görüyorlar. Sen de aynısını yapmalısın.

- Üretken olmak için, dikkat dağıtıcı şeyleri ortadan kaldırmalısınız. Verimlilik çoklu görevlerle ilgili değildir. Aslında tam tersi. Daha fazlasını yapabilmek için başlangıçta yüzde yüz verimle daha azını yapmaya çalışın.

- Yapılması gerekenleri yapamıyorsanız, bir korkunuz var demektir. Yapmak istemediğimiz şeylerden kaçıyoruz, ya da daha kötüsü, yapıp yapamayacağımızı merak ediyoruz. Bu nedenle başlangıç ​​planları yap ve bunları günü gününe uygula. İşi bitirmek için, seni engelleyen şeyin üstesinden gelmelisin.

- Verimlilik bir süreçtir. Hemen bir şey elde edemezsin. Tam anlamıyla üretken olmak için, her zaman uzun vadede iyileştirmenin yollarını arama sürecine bağlı kalmanız gerekir.

- Hazırlıksızlık, başarısızlığa hazırlık demektir. Kendinizi başarı için ayarlamadıysanız, olayları hızlı ve etkili bir şekilde atlatmanızı bekleyemezsiniz. Bugün yaptıklarınız yarın başlayacağınız yeri etkiler.

İlişkiler

- Yaşamınızdaki en önemli ilişki, kendinizle olan ilişkidir. Kendinizle pozitif bir ilişki kuramazsanız, hayatınızdaki diğer tüm ilişkiler acı çeker. Olaylar her zaman sizinle başlar.

- Arkadaşlıklar ve ilişkiler işbirlikleridir. Tek yönlü olmamalıdırlar. Sağlıklı ilişkiler her iki tarafı da daha iyi hale getirir.

- Güven, kelimelerle değil eylemlerle yapılır. İnsanların ne söylediğinden çok ne yaptığına bakın. Birinin davranış şekli size bilmeniz gereken her şeyi söyleyecektir.

- Gerçek bir ilişki, güven üzerine kurulur. Bir arkadaşlık, dostluk, aşk ve hatta bir iş arkadaşlığı olsa bile, en iyi ilişki bir tam güvene dayanır. Her zaman gerçek ilişkiler kurmak iseyin.

- Her ilişkinin iniş ve çıkışları vardır. Çatışmalar ve anlaşmazlıklar kaçınılmazdır. Önemli olan çatışmanın nasıl çözüldüğüdür. Ve kilit nokta, her iki tarafın da duyulabilmesi ve karşılıklı olarak anlaşılabilmesi için daima şüphenin saygı ve yarar seviyesini korumaktır.

Sağlık

- Vücudunuz sizin her şeyinizdir. Ona iyi davranın.

- Çok fazla şeker tüketiminden kaçının. Şekerli gıdalar ve işlenmiş gıda ürünleri sağlıklı bir yaşam tarzının bir parçası değildir. Vücudunuz kim olduğunuzun, alışkanlıklarınızın, kendinize nasıl davrandığınız, kısacası her şeyin bir yansımasıdır. Kötü şeyleri kesin.

- Uykusuzluk bir ödül değildir. Gece sadece üç saat uyumak övünmek, gurur duyulacak bir şey değil. Gösterdiği şey, ciddi bir denge eksikliği ve sürdürülemez bir iş akışı. Hayat bir maratondur, sürat koşusu değil.

- Fiziksel aktivite kişisel sağlık için çok önemlidir. Ne kadar meşgul olursan ol, ya da ne kadar telaşlı şeyler olursa olsun, her zaman bedenine bakmak için zaman ayırmalısın. Egzersiz anahtarıdır. Aksi takdirde, sonuçları uzun vadede ödemek zorunda kalırsınız.

- Kahve iyi ama çok fazla kahve kötü. Uykusuzluğa karşı daha fazla kahve içmemelisiniz Kırmızı gözler belirmişse, uyku sorununu çözme zamanı gelmiştir.

Kariyer

- Herhangi bir yere hızlıca ulaşamazsınız. Kısa yol yok. Kendinize ve yeteneklerinize yatırım yapmaya odaklanın ve düzenin yerine oturmasına izin verin.

- İtibarınız her şeydir. Her şeyden önce, her zaman eski işverenlerin, iş arkadaşlarınızın, ortaklarınızın ve işbirlikçilerinizin sizden çok fazla bahsetmelerini istersiniz. İtibarınızı korumak, kendiniz için başarılı bir kariyer yaratmaya gelince her şeydir.

- Yaptıklarınızla değil, şu anda yaptıklarınızla ​​ilgilenin. Özellikle yeni dijital dünyamızda insanlar, kimin dikkatini çektiğini bilmek istiyor. Bugün hangi etkiyi yaşıyorsun.

- Alçak gönüllülük "bravo"'dan çok daha kıymetlidir. Dinleyen, öğrenen ve mümkün olan her yerde değer katmaya istekli olarak bir takım oyuncusu olduğunuzu gösterin.

- Lider olmanın, resmi liderlik pozisyonuyla ilgisi yoktur. Sırf büyük bir unvanın olması, insanların seni dinleyeceği ve hatta seni ciddiye alacağı anlamına gelmez. Etkin bir takım liderliği yapmak; kendinizi en yüksek standartlarda tutmak ve örnek bir insan olarak liderlik etmekle başlar.

Başarı

- Mükemmel olanı hedeflemeyin. Mükemmel pratik yapmayı hedefleyin. Yolun her adımı iyi bir sonuç için önemli. Sonunda dünyaya sunmaya değer bir şey yaratmak için, tüm adımlarda başarılı olmayı hedeflemelisiniz.

- Ürettiğiniz ürünün veya yaptığınız hizmetin kaç insanın hayatını iyi etkilediği sizin için önemli olmalı. Yaptığınız şeyin başarısını maddi olarak ölçmek zorunda değilsiniz.

- Kendi yalanlarınıza inanmak tehlikelidir. Ne başarırsanız veya ne kadar başarılı olursanız olun, sadece saf merakıyla yola çıkan çocuğu her zaman hatırlamanız gerekir. Bu çocuksu merak duygusunu asla kaybetmemelisiniz.

- Yalnızca aldığınız son risk kadar iyisiniz. Şu anki yetenekleriniz için, uzun zaman önceki başarılarınızdan bahsediyorsanız, durağan bir dönemdesiniz demektir. Uzun vadede başarı, kendinizi sürekli olarak bir sonraki büyük riske girmeye zorlamaktır.

- Bir yerde senden daha genç biri, senin başarını yakalamak için çalışıyor. Sadece bunu hatırla. Herkes dağın zirvesine ulaşabilir. Zor kısım orada uzun süre kalmaktır.

[email protected]

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ