Yarıyıl tatilinde çocuklarla yapılacak aktivite önerileri

Abone Ol 

Kış mevsiminin gelmesiyle beraber öğrenciler için de eğitim ve öğretim yılının en keyifli dönemi yaklaşmaya başladı. Her şeyden önce bilgisayar başından uzaklaşmak, yorulan zihinleri ve gözleri dinlendirmek demek. Derslerle ve sınavlarla dolu geçen ilk yarıyılın ardından bu tatil, biraz enerji depolama ve kafa boşaltma dönemi olarak da düşünülebilir. Hem çocukların hemde ebeveynlerin eğlenebileceği  güzel bir program yapmanın tam zamanı. Çocuğunuzun ilgi ve meraklarına en uygun olanlarını seçip sömestir aktiviteleri ile onun bu dönemi verimli ve eğlenceli geçirmesine yardımcı olabilirsiniz.

1 – İstanbul İllüzyon müzesi

Şimdiye dek yaşadıklarınızdan çok daha büyük, çok daha büyüleyici bir serüvene hazır mısınız? Bir dizi yeni ve keşfedilmemiş illüzyon ile sayesinde son derece büyüleyici görsel, duyusal ve eğitsel bir deneyim yaşatmak için İstanbul İllüzyonlar Müzesi sizleri ve çocuklarınızı bekliyor.

Yarıyıl tatilinde çocuklarla yapılacak aktivite önerileri #1

2 – Hupalupa aile eğlence merkezi

Türkiye’nin en kapsamlı aile eğlence merkezi Hupalupa “Yarıyıl tatilinde ne yapsak?” diye düşünen çocuklu aileler için yeni bir alternatif oluşturuyor. Trambolin Parkı, Eğlence Kulesi, Sünger Havuzu, Tırmanma Duvarı, Denge Parkuru, Çarpışan Arabalar ve Sanal Dünya gibi pek çok alana sahip Hupalupa , İstanbul Anadolu Yakası’nın kalbi Ataşehir’de yeni açılan Metropol Alışveriş Merkezi’nde yer alıyor.

Yarıyıl tatilinde çocuklarla yapılacak aktivite önerileri #2

3 – İstanbul Akvaryum

Birbirinden farklı balıkları keşfetmek, köpek balıklarını beslemek, helikopter turu yapmak ve amazon ormanlarında dolaşmaya ne dersiniz? O zaman sizi ve çocuklarınızı İstanbul Akvaryum’a alalım. Florya Şenlikköy’deki Aqua Florya AVM bünyesinde bulunan dünyanın en büyük tematik akvaryumu.

Yarıyıl tatilinde çocuklarla yapılacak aktivite önerileri #3

4 – Snowpark, Torium AVM

Torium AVM bünyesinde yer alan Türkiye’nin ilk kapalı kar eğlence merkezi Snowpark, 4 mevsim kesintisiz kayak ve kızak keyfi sunuyor. Her ayrıntısı özenle tasarlanan eğlence parkında,  gerçek kar kullanılıyor. En düşük kar kalınlığı 50 cm olan Snowpark’ta kar keyfi maksimumda yaşanırken, kış sporları için de ideal bir ortam sağlanıyor.

Yarıyıl tatilinde çocuklarla yapılacak aktivite önerileri #4

5 – Madame Tussauds balmumu heykel müzesi

Madame Tussauds’nun İstiklal Caddesi’ndeki merkezini ziyaret sırasında çocuklar Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Mimar Sinan gibi tarihi figürler hakkında bilgi alırken Mozart’ın piyanosunda kendi müziklerini çalıp, Yaşar Kemal’in koltuğunda yazar ile karşı karşıya geliyorlar. Arda Turan’dan Hidayet Türkoğlu’na, Einstein’dan Leonardo de Vinci’ye, Zeki Müren’den Madonna’ya, Justin Bieber’dan Lady Gaga’ya, MFÖ’den Rihanna’ya, Adile Naşit’ten Barış Manço’ya, Shek’ten Hollywood yıldızlarına pek çok ünlü ismi bir arada ve yakından görme imkanı bulan çocuklar yıldızlara dokunmanın heyecanını yaşıyorlar.

Yarıyıl tatilinde çocuklarla yapılacak aktivite önerileri #5

6 – Moipark eğlence parkı

Türkiye’nin ilk ve Avrupa’nın en büyük kapalı temalı parkı Moipark dev salıncaklar, yüksek hızda seyreden mekikler, adrenalin dolu oyunlar, eğlence tünelleri, canlı sahne şovları, Türkiye’nin ilk ve tek korku konseptli oteli, hediye kazandıran ünitelerden oluşuyor. Avrupa’nın en büyük kapalı eğlence kolonisi Moipark 12.000 m2’lik, 2 katlı alanda yer alıyor. Alt katta 10 yaşın üzeri, üst katta ise 4-10 yaş arası çocuklar için eğlence dolu onlarca oyun, ünite ve salıncak yer alıyor.

Yarıyıl tatilinde çocuklarla yapılacak aktivite önerileri #6

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu