Ödem birçok hastalığın habercisi olabilir

Vücutta meydana gelen şişlik ve ödem ile ilgili merak edilen soruları yanıtlayan Dr. Öğr. Üyesi Uğur Dilek Calap, vücutta bölgesel veya yaygın gelişen ödemin altında çok çeşitli sağlık sorunlarının olabileceğini söyledi.

Antidepresanlar cinsel yaşamı etkiliyor mu

Daha düşük libido veya cinsel dürtü, depresyon belirtileri olarak ortaya çıkabilir ve ek olarak, depresyonu tedavi etmek için kullanılan ilaçlar cinsel işlevle ilgili başka sorunlara da neden olabilir...

Bitkisel ilaçları kullanırken dikkatli olun

Son yıllarda popülaritesi oldukça fazla artan tıbbi bitkisel ürünler, bazı hastalıkların ve ilaçların yanında ciddi yan etkiler yaratabiliyor. Dyt. Serkan Sıtkı Şahin, bitkisel ürünlerin ilaç etkileşimlerini ve yan etkilerini yazdı.

Akciğer kanseri için uzmanlardan 5 ipucu

Akciğer kanseri için uzmanlardan 5 ipucu

Kanser araştırmacılarının son yıllarda geliştirdiği yeni ve heyecan verici bir tedavi türü olan "immünoterapi", birçok kanser türünün tedavisi için umut vadediyor. İşte uzmanlardan immünoterapi ve akciğer kanseri tedavisi için 5 ipucu...

İlaç kullanıyorsanız bol su tüketin

İlaç kullanıyorsanız bol su tüketin

Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Barış Önen Ünsalver, özellikle yaz aylarında yeterli su tüketiminin önemine işaret etti.

Astım krizinin tetikleyicisi: Hava kirliliği

Havadaki kir ve nem oranının yükselmesi, astım krizini büyük ölçüde tetikliyor.

Self Lifting yöntemi ile kırışıklıklara elveda

Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, hiçbir yan etkisi olmayan ve evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu doğal yöntem hakkında önemli bilgiler verdi.

Zayıflama ilaçları 24 saatte öldürüyor

Zayıflama ilaçları ile ilgili sürekli uyarıda bulunan uzmanlar bu tarz ilaçların 3-4 saatte vücuda yayılarak 24 saatte ölümcül reaksiyon verebildiğini belirtti.

Kafein tüketimi ile ilgili bilmeniz gerekenler

Gün içinde alınan aşırı doz kafein panik atak ve kaygıyı tetikleyeceğinden uzmanlar kafein alımını sınırlandırmanızı öneriyor.

Gereksiz antibiyotik kullanmanın 6 büyük zararı

Gelişigüzel kullanılan antibiyotikler insan sağlığı üzerinde ciddi yan etkiler bırakabiliyor.