Yağ yakımında etkili sporlar

Diyet ya da sağlıklı beslenmenize destek olarak yağ yakımında etkili olan bu sporları yaparsanız başarılı bir sonuç elde etmiş olursunuz.

Tüm kadınların en büyük sıkıntısı vücudunda oluşan yağlardan kurtulabilmektir. Kilo vermek ve yağ yakmak için diyetinize destek olarak mutlaka spor yapmalısınız. Her gün düzenli olarak yapacağınız spor hem zinde kalmanızı sağlayacak, hem de vücudunuzda oluşan yağlanmayı önleyecektir.

Peki hangi sporlar yağ yakımı konusunda etkilidir?

Yürüyüş yapmak

Her gün yapacağınız 30 dakikalık yürüyüş vücudunuzdaki kan dolaşımını hızlandırarak yağ yakmanıza fayda sağlar. Gitmeyi planladığınız yere araçla gitmeyi tercih etmek yerine, yürüyüş yapmanızı tavsiye ederiz. Alışverişinizi farklı marketlerden belirlediğiniz indirimli ürünlerle yürüyüş yaparak gerçekleştirirseniz hem vücudunuza hem de bütçenize katkı sağlamış olursunuz.

Koşmak

Yarım saat orta derecede bir hızla koşmak yaklaşık 240 kalori kaybettirir. Koşmak bazı kişiler için zor bir aktivitedir. Kondisyonsuz ise nabız seviyesi hızla yükseldiği için çabuk yoruluruz. Size önerimiz koşuya başladığınız ilk günlerde yürüyüş hızında küçük sıçramalarla koşmanız. Kondisyonunuz arttıkça hızınız da artacaktır.

Yoga yapmak

Ebru Şallı ile son derece popüler hale gelen yoga, evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir spor türüdür. İnternetten kolaylıkla bulabileceğiniz videolar veya satın alacağınız bir yoga DVD'si sayesinde yanınızda arkadaşınız varmış gibi hissederek yoga yapabilirsiniz.

Egzersiz yapmak

Evde kolaylıkla yapabileceğiniz egzersizler yağ yakılması konusunda son derece başarılıdır. Pet şişelere su doldurarak ağırlık haline getirip, özellikle kol ve karın kaslarınızı çalıştırıcı, yağ yakıcı hareketler yapabilirsiniz.

Sonuç olarak hızlı yağ yakmak için diyetinizle beraber yukarıda saydığımız sporları destekleyici olarak yaparsanız başarılı bir sonuç elde ettiğinizi göreceksiniz.

Yorumlar

YORUM YAZ