Whitney Houston’un hayatı film oluyor

Müzik sektörüne damga vuran Whitney Houston’un 1987’de yazdığı hit şarkısı “I Wanna Dance with Somebody” ile aynı isimde olacak olan biyografi tarzındaki filmin, Sonbahar 2022’de vizyona gireceği öğrenildi.

Whitney Houston'un hayatı bir filme uyarlanıyor. Müzik sektörüne damga vuran Whitney Houston'un 1987'de yazdığı hit şarkısı "I Wanna Dance with Somebody” ile aynı isimde olacak olan filmin, Sonbahar 2022'de vizyona gireceği söyleniyor.

Başrol belli oldu

'Star Wars: Episode IX-The Rise of Skywalker' filminde Jannah karakteri ile bilinen İngiliz oyuncu Naomi Ackie, Whitney Houston'u canlandıracak. "Yorucu bir araştırma ile geçtiğimiz senenin çoğunu Whitney Houston'u canlandırabilecek birini aramak ile geçirdik” diyen yönetmen Stella Meghie, "Naomi Ackie bizi sürecin her adımında etkiledi. Onun insanlığı iç yaşamına taşırken, küresel bir ikonun sahnedeki mevcudiyetini yakalama yeteneğinden etkilendim” diye The Hollywood Reporter'a açıklama yaptı.

Filmin yapımcısı Clive Davis ise, ekran denemelerinin çok güçlü ve etkileyici olduğunu söyleyerek Naomi Ackie'ye övgüler yağdırdı. Yine Hollywood Reporter'a konuşan Whitney Houston'un kardeşinin eşi Pat Houston, "Ackie performans kalitesine göre ve o çok sevdiğimiz kadına olan bağlılığı ile seçildi” dedi.

Yorumlar

YORUM YAZ