WhatsApp’a Rahatsız etme modu geliyor! İstemediğiniz kişilerin aramalarına sınırlama getirebileceksiniz..

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, ‘Rahatsız Etme' modu üzerinde çalışmaya başladı. Yeni özelliğin, kullanıcıların sesli ve görüntülü aramaları sessize alabilmesini mümkün kılacağı ifade edildi.

Abone Ol 

Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcıların sesli ve görüntülü aramaları sessize alabilmesini mümkün kılan yeni bir özellik üzerinde çalışmaya başladı. Yeni özelliğin, telefonlarda halihazırda var olan ‘Rahatsız Etme’ modu ile entegre olacağı ifade edildi. Özellik aktif hale getirildiğinde, kullanıcıların hiçbir şekilde WhatsApp’taki çağrı bildirimlerini almayacağının da altı çizildi.

Aktarılan detaylara göre; WhatsApp kullanıcıları, artık yeni özellik aracılığıyla sesli ve görüntülü aramaları sessize alabilecek. Sessize alınan çağrılar, ‘Sessize alındı’ ibaresi ile görüntülenecek. Platforma ayrıca, ‘Cevapsız Çağrılar’ isimli yeni bir sekme de eklenecek. Kullanıcılar, bu bölümde cevapsız çağrılarını ayrı olarak liste halinde görebilecek.

WhatsApp sohbetleri zaten sessize alınabiliyordu

Öte yandan; WhatsApp, halihazırda kullanıcıların sohbetleri ve sohbet gruplarını sessize almasına müsaade ediyordu. Belirli bir sohbet sessize alındığında, o sohbetten yapılan görüntülü ve sesli aramaların bildirimi de kullanıcılara gelmiyordu. Fakat yalnızca görüntülü ve sesli aramaları sessize almak, şu ana kadar mümkün değildi. Yeni özelliğin, kullanıcıların yazışmaları da sessize almak zorunda kalmadan arama bildirimini sessize alabilmesini mümkün kılacağı ifade edildi.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu