WhatsApp’a bir çok yeni özellik geliyor!

Abone Ol 

WhatsApp yeni özelliklerini duyurmaya devam ediyor. Meta çatısı altındaki platformun mesaj iletme konusunda yeni bir kısıtlama getirmek için çalışmalar yaptığı ortaya çıktığı gibi bir de WhatsApp’ta mesaj atabilmek için  rehbere kaydetme zorunluluğu ortadan kalkacak.

Gereksiz mesajların yayılmasına son

WABetaInfo’nun aktardığına göre, WhatsApp çok yakında halihazırda iletilmiş mesajların birden fazla gruba gönderilmesine izin vermeyecek. Böylece WhatsApp’ın spam veya yanlış bilgi içeren mesajların yayılmasını biraz daha engelleyeceği düşünülüyor.

Paylaşılan bir ekran görüntüsü, yeni kısıtlama ile birlikte WhatsApp’ın “İletilen mesajlar yalnızca bir grup sohbetine gönderilebilir” uyarısı vereceğini gösteriyor.

Her ne kadar belirli beta test kullanıcılarının bu kısıtlamayı görebiliyor oldukları söylense de, WhatsApp konuya ilişkin resmi bir açıklama yapmış değil. Bu yüzden her bir detayın kesinleşmesi için biraz daha beklemek en iyisi olacaktır.

Bir diğer özellik; Rehbere kaydetme zorunluluğu ortadan kalkıyor

WhatsApp standart mesajlaşmanın olmasının dışında bir çok özellik sunması nedeniyle dünyanın en çok tercih edilen iletişim uygulaması diyebiliriz. Ama gariptirki rehberinizde kayıtlı olmayan bir kişiye mesaj atamıyorsunuz.

Müjdemizi isteriz

Yıllardır beklenen özellik geri geliyor.  WABetaInfo , Android beta uygulamasının 2.22.8.11 sürümünü inceleyerek şirketin bir tür çözüm üzerinde çalıştığını tespit etti. Daha spesifik olarak, bir sohbet balonundaki kaydedilmemiş bir telefon numarasına dokunmak, artık kişi WhatsApp‘taysa onunla sohbet etmenize olanak tanıyan bir uygulama içi menü açacaktır.

Nasıl olacak acaba diye düşündüğünüzün farkındayım hemen bu ekran görüntüsüyle size açıklayalım.

Sizinle paylaşılan bir numaraya tıkladığınızda üç seçenek karşınıza çıkacak. Bunlar sırasıyla mesajlaş, ara ve rehbere ekle olarak görülecek.Sonuç olarak WhatsApp bu konu için bir adım attı. Birisini kaydetmeden mesaj atabilmek arayabilmek güzel olacak gibi görülüyor. Bu arada unutmadan bu özelliği kullanabilmeniz için sizinle numara paylaşılması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu