Vücutta oluşan aknelerin sebepleri?

Vücutta oluşan istenmeyen sivilcelerin birkaç nedeni olabilir, gelin birlikte inceleyelim.

Abone Ol 

  Cildimizde zaman zaman istenmeyen siyah nokta, sivilceler, beyaz noktalarla karşılaşabiliriz. Aslında gayet normal ve doğal kabul edilen bu cilt sorunları uzun süre geçmez ve bazen kalıcı izler bırakabilirler. Yediklerimiz ya da hormonal dengelerden dolayı çıkan bu sivilceler eğer zamanla çoğalıyorsa tedavi gerektiren bir süreçte olabilirsiniz. 

  Eğer akneleriniz arttıysa ve acı verir hale geldiyse, bu durum artık akne probleminiz olduğunu gösterir. Aknelere sebep olan birçok sebebi vardır. 

Akne neden oluşur?

Beslenme ve su tüketimi

Sürekli yağlı gıdalar tüketmek ciltte sivilce oluşumuna sebep olabilir, yeteri kadar su tüketmemekte vücudun ihtiyacı olan nemi içeriden sağlayamayarak cilt sorunlarına yol açabilir.

Hava koşulları

Havanın çok sıcak ya da soğuk olması, kuru veya çok nemli olması ciltte bazı sorunlara yol açabilir. Uzun süre soğuk, rüzgarlı ve kuru bir havaya maruz kaldıysanız cilt nemsiz kalır ve kuruyup çatlamasına yol açtığı gibi aşırı sıcak ve nemli havalarda sivilceler meydana gelir.

Cilt bakım ürünleri

Cildimize uygun ürünü kullanmamak, ciltte sivilce oluşumunun en büyük nedenlerinden biridir. Nem dengesini koruyamayan ürünler ciltte sivilcelere neden olabilir.

Yağ ve ölü derilerden tıkanmış deriler

Havadan, tozdan, nemden gözeneklerimiz tıkanır ve düzenli olarak yapılmayan cilt bakımları akne oluşumuna sebep olur.

Aşırı stres

Aşırı stresli bir hayat tek başına sivilce oluşumuna sebep olabilir. Stresten oluşan sivilceler için bir uzmana danışmanız gerekebilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu