Venedik Film Festivali Eylül ayında yapılacak

Koronavirüs salgını nedeniyle etkinliklerin çoğu iptal edilirken, dünyanın en büyük sinema etkinliklerinden biri olan Venedik Film Festivali ertelemeye gitmeden planlandığı gibi Eylül ayında yapılacak.

Koronavirüs salgını nedeniyle dünya çapında büyük etkinliklerin çoğu iptal edilmişti. Dünyanın en büyük sinema etkinliklerinden biri olan Venedik Film Festivali ise iptal ya da erteleme olmaksızın planlandığı gibi Eylül ayında yapılacak.

Yeni bir başlangıç

Mayıs ayı başında film endüstrisi yöneticileriyle yapılan araştırma sonucunda Venedik Film Festivali Sanat Yönetmeni Alberto Barbera, film endüstrisi çalışanlarının festivalin geri dönmesi için ne kadar istekli olduklarını kaydetti.

Barbera, yazdığı mektubunda, "Hepinizin festivali, bu zor zamanlarda bile yeni bir başlangıç ve sinemayı canlı tutmak için güçlü bir işaret için kullanmak isteyip istemediğini bilmeden planlamanın imkansız olduğunu biliyoruz" ifadelerini kullandı.

Venedik Film Festivali direktörü Luca Zaia da etkinliğin Eylül ayında yapılacağını doğruladı. Festival 2 - 12 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

Yorumlar

YORUM YAZ