Ev yapımı kinoa sütü

Bitkisel sütlerin arasına bir yenisini ekliyor ve beslenmenize kolayca adapte edebileceğiniz ev yapımı kinoa sütünün tarifini sizlerle paylaşıyoruz.

Vejetaryenler için en iyi D vitamini kaynakları

Beyin gelişimi, kalp sağlığı, bağışıklık sistemi ve zihinsel sağlık için oldukça önemli olan D vitaminini, yeterli seviyede almak özellikle vejetaryen veya veganlar için çok zordur. İşte vejetaryenler için iyi D vitamini kaynakları.

Ketojenik diyet hakkında bilmediğiniz 6 şey

Ketojenik diyet hakkında öğrendiğinizde şaşırabileceğiniz birçok şey var. Eğer denemeyi düşünüyorsanız, işte bilmeniz gereken bazı şeyler...

B12 takviyesi anne karnında başlamalı

B12 takviyesi anne karnında başlamalı

Hamilelik döneminde B12 takviyesi almanın önemine dikkat çeken Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Birol Baytan, "Annede gebelikte B12 eksikliği varsa, bebek de eksik depoyla dünyaya gelir." dedi.

Aquafaba nedir ve nasıl kullanılır

Aquafaba nedir ve nasıl kullanılır

Diyetisyen Emre Uzun, vejetaryenlar sayesinde keşfettiğimiz ve yumurta akı yerine geçen Aquafaba'nın ne olduğundan, nasıl kullanılabileceğinden bahsetti.

Kırmızı et bizi öldürüyor mu

İşlenmiş etin kansere neden olduğunu artık biliyoruz, peki ya kırmızı et?

Vejetaryen beslenme kanserden koruyor

Yapılan araştırmalar, vejetaryenlerin et yiyenlere göre kalp hastalığına yüzde 30, kansere yüzde 40 daha az yakaladığını gösterdi.

Vejetaryenlere sağlıklı beslenme önerileri

Uzman Diyetisyen Gülçin Ergazi, son dönemde yaygınlaşan vejetaryen beslenmede sağlık için dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

Özge Özpirinçci'nin sağlık sırrı

Özge Özprinçci, Instyle Dergisi'ne hayatındaki değişiklikleri anlattı.

Vegan ve vejetaryen beslenenlere öneriler

Vegan ve vejetaryen beslenme bilinçli olarak uygulanmadığında ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Dr. Ender Saraç dikkat edilmesi gerekenleri anlattı...