Varol Yaşaroğlu ile Mor Bir Fil Gördüm Sanki 7 üzerine söyleşi

Mor Bir Fil Gördüm Sanki 7 ile TÜYAP’ta yine izdihama sebep olan Varol Yaşaroğlu ile kitabını, çizimlerini ve çok daha fazlasını konuştuk…

Dün TÜYAP'taydım. Malum zorlu bir yolculuktu; Varol Yaşaroğlu ile imza öncesi buluşup bugün raflara girecek kitabını konuştuk. Öylesine deli bir kalabalık vardı ki onu bekleyen, fotoğraf çekmek bile güç oldu. Bu arada çekilen fotoğraf ve videolar sosyal medyada #BendeGördüm hashtagi ile paylaşılıyor. Böylesine çok sevilen bir kitabın ilk röportajını yapmanın sevinciyle her şeyi uzun uzun konuştuk. Sinema filmi ile yaptığımız video söyleşinin üzerine Mor Bir Fil Gördüm Sanki 7 için buluşmamız da oldukça keyifli geçti yani. İşte yolu sevgiden geçen, bol bol mesaj veren, akıp giden sohbetimiz…

Varol Yaşaroğlu ile söyleşimizi izlemek için tıklayınız.

Varol Yaşaroğlu ile Mor Bir Fil Gördüm Sanki 7 üzerine söyleşi

Türkiye'de bir şey fenomen olacaksa kitaplar olsun

- Yedinci kitap yarın (Pazartesi) raflarda! Neler bekliyor çocukları ve meraklısını bu kitapta?

Yedinci kitabımızın adı Mor Bir Fil Gördüm Sanki! Bu kitapta da, her kitapta yaptığımız gibi yine bir klip yaptık. Mor Bir Fil Gördüm şarkısının bir klibi var. Şu anda yine hit bir şarkı olmaya başladı. Çocuklar Mor Bir Fil Gördüm şarkısını söyleyip dans ediyorlar ve videolarını bize gönderiyorlar.

- Evet, hashtag da açmışsınız hatta! #Bendegördüm

Burada Mor Bir Fil Gördüm Sanki art arda söylendiğinde söylenmesi zor bir cümle ya, bunu söyleyin diyoruz. #Bendegördüm hashtagi ile video ya da fotoğraflarını bizimle paylaşmalarını istiyoruz. Şu anda bu da sosyal medyada çok yayılmaya başladı. Şu anda kitap fuarındayız. Eksik Parça Yayınları, maskeler de dağıtmış. Etrafıma baktığımda bir sürü Canan ve Kral Şakir maskeli çocuk görüyorum. Bütün TÜYAP şu anda maskeli çocuklarla dolu. Çok güzel bir görüntü gerçekten. Şu anda arkandaki çocuklarda da var. Önceki kitaplarını da almışlar.

- Herkes TÜYAP'a sizin için gelmiş gibi : )

Evet TÜYAP'a benim için gelmişler. (Gülüyoruz)

- Peki fuarda, özellikle imza günlerinde yaşadığınız en büyük sorun ne?

Şu; imza saati 14.00'de başlayacak diyoruz. Ama beni tabii orada imza saatinden önce görenler hemen "Ben şehir dışından geldim. Çıkmamız gerekiyor. Okulla geldim.” gibi bahanelerle imza almak, fotoğraf çektirmek istiyor, o biraz yoruyor.

- İmzalıyor musunuz peki?

İmzalamayı çok istiyorum. Bazılarını ne yalan söyleyeyim çaktırmadan burada imzaladım. Ama birileri görünce orada kuyruk oluşmaya başlıyor. Bu sefer imza, saatinden önce başlamış oluyor ve inanılmaz bir kaos oluşmaya başlıyor. O yüzden üzerimdeki Kral Şakir tişörtünü de saklıyorum. (Gülüyor)

Röportajın tamamı için

Yorumlar

YORUM YAZ