Varise karşı yeşil çay için

Sağlığa pek çok faydası olan yeşil çay varis problemini hafifletmeye de yardımcı oluyor.

Yeşil çayın faydalarının saymakla bitmediğini belirten Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar, 'Her gün 2-3 fincan yeşil çay tüketmek bedeninizi birçok sağlık sorununa karşı koruyor' dedi.

Kanar, yeşil çayın faydalarını şu şekilde sıraladı;

- Güne enerjik ve mutlu başlamak için çok basit ve keyifli bir tercih. İçerisindeki kafein türevleri sayesinde yüksek enerji sağlıyor.

- Yeşil çay, çok güçlü antioksidan içeriği ile kansere karşı doğadan bir armağan olma özelliği taşıyor. Her gün düzenli tüketilen 4-6 fincan yeşil çay mide, kolon, meme ve sindirim sistemi kanseri riskini azaltıyor.

- Kolesterol için de oldukça faydalı olan yeşil çayın daha sağlıklı atan bir kalp için mutlaka tüketilmesi öneriliyor.

- İçeriğindeki antioksidan, damar kalitesinin artmasına destek veriyor. Günde 3-4 fincan yeşil çay, bacaklardaki varis problemini hafifletmeye yardımcı oluyor.

- İnsülin salınımının dengelenmesine destek olan yeşil çay, diyabete karşı gardımızı almamızı sağlıyor. Beklenmedik anda gelen açlık sinyaline karşı bir fincan yeşil çay tüketilmesi öneriliyor.

- Her mevsimde günde 2 fincan yeşil çay tüketerek bağışıklığı yüksek tutmak mümkün. Böylelikle mevsim geçişlerindeki sağlık risklerine karşı vücut dirençli hale geliyor.

- Egzersizden önce ve diyetlere destek olarak tüketildiğinde yağ yakımını hızlandırıyor ve kilo korumaya yardımcı oluyor.

Yorumlar

YORUM YAZ