Gebelikte varis oluşmasını engellemek için etkili öneriler

Kardiyovasküler Cerrahi Uzmanı Dr. Arzu Ercan, gebelikte varisi pek çok farklı sebebin tetikleyebileceğini belirterek varis oluşmasını engellemek için etkili önerilerde bulundu.

Ödem birçok hastalığın habercisi olabilir

Vücutta meydana gelen şişlik ve ödem ile ilgili merak edilen soruları yanıtlayan Dr. Öğr. Üyesi Uğur Dilek Calap, vücutta bölgesel veya yaygın gelişen ödemin altında çok çeşitli sağlık sorunlarının olabileceğini söyledi.

P vitamininin faydaları nelerdir

Vücudumuzdaki kılcal damarların geçirgenliğini ve direngenliğini olumlu yönde etkileyen ve bu damarların yapısını koruyan P vitamini hakkında bilinmeyenler.

Esra Erol ameliyat oldu

Esra Erol ameliyat oldu

Ünlü sunucu Esra Erol, Instagram hesabından yaptığı açıklamada ameliyat olduğunu duyurdu.

Asıl yorgunken egzersiz yapmalı

Asıl yorgunken egzersiz yapmalı

Eskiden öğretmen veya doktor hastalığı olarak bilinen varis, günümüzde ofiste saatlerce hareketsiz oturarak çalışan kişilerin de kâbuslarından biri haline geldi. Yani sadece uzun süre ayakta kalmak değil, sürekli oturmak da varis sebebi olarak karşımıza çıkıyor.

Kışın varislerinizden kurtulun

Doc. Dr. Halit Yerebakan, varis hastalığı mevsimden etkilenen bir hastalık olduğu için tedavinin sonbahar-kış mevsiminde yapılması gerektiğini belirterek tedaviyle ilgili bilgiler verdi.

Varis ve tedavisi hakkında ipuçları

Günde 4 saatten fazla ayakta kalanlarda varis oluşma riski neredeyse 3 kat artıyor.

Bu hastalığın en önemli nedeni hareketsizlik

Varis, verdiği ağrının yanında estetik olarak da bizleri rahatsız eden bir hastalık.Özellikle de ya sürekli oturarak ya da sürekli ayakta çalışılan meslek gruplarında sıkça görülen varis, günümüzde giderek yaygınlaşıyor

Kadınların mor kabusu, varis

Bacaklarda damarlarda belirginleşme, ağrı, şişme, hassasiyet ve ağırlık hissi belirtileriyle ortaya çıkan varis tanısında renkli doppler ultrasanografi artık olmazsa olmazlardan.

Varis nedir

Doc. Dr Halit Yerebakan, varis hakkında bilmemiz gereken temel bilgileri verdi.