Valize çok eşya sığdırma tüyoları

Seyahat gününüz yaklaşıyor, heyecanlı mısınız? Seyahat günü yaklaştığında valiz hazırlama zamanı da gelmiş olur. Yanınızda götüreceğiniz valizi ve eşyaları belirledikten sonra sıra geldi bu eşyaları valize sığdırmaya.

Abone Ol 

Havaların ısınmasıyla birlikte tatil sezonu da yavaş yavaş hareketlenmeye başladı. Deniz, kum, güneş denildiğin DE ne kadar heyecan yaptığınızın farkındayım. Özellikle pandemi döneminden sonra herkes bir tatil hak ettiğini düşünür hale geldi. Ama iş bavul hazırlamaya geldiğin de sıkıntılı bir hal alabiliyor. Çünkü bir kafanızda götürmeyi düşündüğünüz eşyalarınız ve onları bavula sığdırmak zor gibi gözüküyor ama korkmayın Valizinize çok eşya sığdırmanın tüyolarını vereceğim size hazırsanız başlayalım..

Bavul tipini doğru seçin

Bavulu doğru seçmek doğru ve yeterli alan seçmek demektir. Bavulunuzu hafif ve körüklü seçersiniz daha fazla alana sahip olacaksınız ve eşyalarınızı daha kolay sığdıracaksınız. Esnemeyen bir bavul tercihinde bulunmakta daha sağlam bir bavula sahip olmak demektir bu yüzden iyi düşünün daha sağlam bir bavul mu yoksa daha fazla eşya alabilen bir bavul mu?

Listeleme yapın

Öncelikle bavulunuza ne koyacağınız ile ilgili bir listeleme yapın. Küçük bir bavulla seyahat yapacağınız için her şeyin gerekli olmadığını aklınızda bulundurun. Sadece gerekli olan ama gerçekten gerekli gördüğünüz eşyaları bir kağıda yazın. Listenin dışına çıkmamaya özen gösterin böylelikle az ama öz bir bavul yapmaya başlayabilirsiniz.

Kıyafetlerinizi rulo yapın

Bir bavula en fazla sığdırmanın en iyi yolu kıyafetlerinizi rulo yapmaktır. Ayrıca, sarılmış giysiler, katlanmış giysilere göre daha az kırışma eğilimindedir.

Bez torbaları kullanın

Bavulunuzu yaparken bez torbaları kullanmak her zaman alandan tasarruf etmenizi sağlayacak. Ayrıca daha düzenli bir bavula sahip olacaksınız.

Küçük eşyaları büyük eşyaların içine koyun

Bavulunuzda ki küçük eşyaları büyük eşyaların içine koyun mesela çoraplarınızı ayakkabınızın içlerine koyun böylelikle çoraplarınızı koymak için ayrı bir yere ihtiyaç duymayıp boş alanları daha verimli kullanabileceksiniz.

Bakım ürünlerinizi seyahat boyu şişelere doldurun

Kısa bir tatilde asla büyük bakım ürününe ihtiyaç duymayacaksınız bu yüzden kullanacağınız şampuanı ve kremlerinizi küçük şişelere koymak hem size hem de bavulunuz için kolaylık olacaktır.

Küçük eşyalarınızı kıyafetlerinize sarın

Küçük olan veya kırılacak eşyalarınızı kıyafetlerinize sarın hem böylelikle kırılmasını önlerken hem de küçük eşyalarınız için farklı bir alana gereksinim kalmayacak.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu