Valentino da podyum için hazırlanıyor

Daha önce fiziksel bir şov yapacaklarını açıklayan Burberry'den sonra Valentino da Roma'da hem fiziksel hem de dijital bir couture gösterisi için hazırlandığını açıkladı.

Valentino, Sonbahar/Kış 2020 couture koleksiyonunu hem fiziksel hem de dijital şovla sunacağını açıkladı.

2 farklı şov

İki ayrı tarihte, iki ayrı şov yapılacağını açıklayan Valentino, ilk şovun 8 Temmuz günü 18:00'da Paris'teki ilk dijital couture haftasında sonbahar koleksiyonunun ilham kaynaklarını açıklamak için; ikinci şovun ise 21 Temmuz'da Roma'daki Cinecittà Studios'ta İtalya merkezli moda eleştirmenleri eşliğinde canlı bir performans olacağını belirtti.

Valentino 8 Temmuz'daki ilk randevusunda Paris'in ilk dijital couture moda haftası kapsamında ilham kaynaklarını izleyicilerle paylaşacak. 21 Temmuz'daki ikinci randevuda İtalyan moda evi Roma'daki Cinecittà Studios'ta İtalya merkezli moda editörlerinin katılacağı ve sosyal mesafeli önlemlere bağlı kalarak fiziksel bir gösteri düzenleyecek.

Valentino'nun yaratıcı yönetmeni Pierpaolo Piccioli tarafından tasarlanan ikili şovla ilgili yapılan açıklamada, "Canlı performans insan ve dijital dokunuşu bir araya getirecek ve hiçbirinin öncülük etmeyeceği bir diyalog oluşturacak. Hiçbir dijital etki insanın yerini tutamaz. Sonuç, couture'nin iç değerlerinin ifadesi olacaktır: yaratıcılık, hayal gücü ve duygu." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar

YORUM YAZ