Uzun ilişkiden sonra kendine gelme detoksu

Ayrılık acısı kolay bir acı olduğunu söyleyemeyiz bir de çok seviyorsanız çok üzülmeniz acılar çekmeniz aşikar. Bu süreçte sizin yanınızda olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu yüzden ayrılık acısıyla nasıl başa çıkılır sizler için derledik..

Abone Ol 

Uzun bir ilişkiniz bitti. Kara kara ben şimdi hayatımı nasıl toplayacağım. Nasıl yeni bir düzen kuracağım diye düşündüğünüzün farkındayım. Çok normal alışkanlıklar var. Ama korkmayın bu süreçte üzüntünüzü minimuma düşürmek için neler yapılabilir diye izler için araştırdık. Unutmayın hayat her zaman devam ediyor ve bir yerden yeniden başlamak lazım. Neyse çok uzatmadan hemen giriş yapıyorum hazırsanız başlayalım..

Güçlü olduğunuzun farkına varın

1. Güçlü olduğunuzun farkına varın.Kendi kendinize bir bütünsünüz. Güçlü, zeki ve değerlisiniz. Kendi kendinize yetiyorsunuz ve değerinizi onaylayacak ve size mutluluk getirecek başka kimseye ihtiyacınız yok. Başka kişiler hayatınıza girmeden önce harika şeyler yapıyordunuz ve işler tekrar harika olacak. Düşündüğünüzden daha güçlüsünüz ve daha iyisini yapabilirsiniz. Evet, şu anda işler kasvetli olabilir ama güneş her sabah doğuyor. Ayrıca dünyadaki hiçbir insanın yeri doldurulamaz değil. Bu söylediğim şeyleri sürekli aklınıza getirin ve kendinize bu yönde telkinler verin her zaman dediğim gibi kimse sizden değerli değil öncelikle kendinize değer verin ve kendinizin farkına varın. Aklınıza geldiğin de üzülün ama kendinizi bırakmayın. Ben çok değerliyim ve güçlüyüm nelerin üstesinden geldim bununda üstesinden gelirim demeyi bilin.

Yüzleşin, yas tutun ve devam edin

Her şey harika olabilirdi ama artık bitti. Yaptıklarınızı ve farklı neler yapabileceğinizi düşünmeyi bırakın. Partnerinizin hayatına devam etmesinin nedenlerini sorgulamayın ve partnerinizi yeniden hayatınıza almaya çalışmayın çünkü işler asla eskisi gibi olmayacak eğer sizi bir kez terk ettiyse, tekrar terk eder. O yüzden yaşadığınız hisleri tekrar başa sarıp yaşamanın anlamı yok. Burak Kut’ta şarkısında dediği gibi yaşandı bitti saygısızca. Oyalanmak için bir sebep yok. Üzülmenize izin verin ama yolunuza da devam edin. Duygularınızı haykırın ve onları geride bırakın.

Zihninizi ve bedeninizi meşgul edin ki kalbiniz iyileşsin

3. Zihninizi ve bedeninizi meşgul edin ki kalbiniz iyileşsin.

Şimdi kariyerinize odaklanmak, uzun zamandır istediğiniz kursa başlamak, yeni bir hobi edinmek, bazı eski arkadaşlarınızla yeniden bağlantı kurmak ve daha fazla egzersiz yapmak için mükemmel bir zaman. Sizi meşgul ettiği ve size yardımcı olduğu sürece ne yapmayı seçtiğiniz gerçekten önemli değil. Her sonun yeni bir başlangıç olduğunu unutmayın. Sizin zamanınız yeni başladı, bu yüzden elinizden gelenin en iyisini yapın!

Çevrenizi mutlu insanlarla kuşatın

Gülümsemelerin bulaşıcı olduğunu biliyor musunuz? Evet, öyleler! Neşeli arkadaşlarınızla dışarı çıkın, komedi filmi izleyin, çizgi roman okuyun. Pozitif olun ve gülümseyin..

Bekar olmanızı kutlayın

5. Bekar olmanızı kutlayın.Bekar olmanın avantajları var, evet şu anda onları görmek sizin için zor ve bu yüzden hayatın olumlu yönlerini görmek  için bir etkinlik yapmanız gerekiyor. Arkadaşlarınızla bir parti düzenleyin. Çekinmeyin. İlk başta kutlama yapıyor gibi hissetmeniz zor olabilir, arkadaşlarınızdan biraz destek alarak, yeniden olağanüstü hissedeceksiniz. Her an parti havasında kalın.

Hayatın tadını yeniden çıkartın

6. Hayatın tadını yeniden çıkartın.

Her sabah kahvenizi veya çayınızı içerken, o günü dört gözle beklediğiniz bir etkinliği düşünün. Aklınıza bir şey gelmiyorsa yeni planlar yapın. Büyük bir şey olmak zorunda değil, sadece bir arkadaşınızla buluşmak, kitap okumak veya bir yere gitmek gibi sizi gülümsetecek şeyler olabilir. Ayrıca,  günlük küçük şeylerin size gerçek neşeyi getireceğini de unutmayın.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu