Uzmanlardan bahar temizliği ipuçları

Havalar ısınmaya başladı ve artık kapsamlı bir temizliğin vakti geldi! Büyük bahar temizliği işini bitirmenize yardımcı olacak bazı püf noktaları ve ipuçları ister misiniz?

Ve bahar mevsimi üzerimizde evinizi tamamen temizlemenin zamanı geldi. "Bahar Temizliği”ni seviyoruz, çünkü ferah bir ev ortamı için harika bir yöntem. Bahar temizliği inanılmaz derecede göz korkutucu ve başarılması imkansız görünebilir. Bu büyük temizlik işini bitirmenize yardımcı olacak bazı püf noktaları ve ipuçları ister misiniz? İşte uzmanlardan bahar temizliği ipuçları.

İpucu #1: Bir program yapın

Evet, "temizliğe” gerçek bir iş olarak bakın ve buna zaman ayırın. İlk adım, evdeki her odayı kapsayacak şekilde düüşünmek olacaktır. Ardından, hangi işlerin tamamlanması gerektiğini birer birer planlayın. İşleri planlayın ve bir takvim çıkarın.

İpucu #2: İçten dışa doğru temizleyin

En büyük temizlik sorunlarından biri dolaplar / çekmecelerdir. Bunlar yoğun zamanlarda her şeyin itildiği yerler gibi görünüyor. Her odayı dolaşırken, dolapları / çekmeceleri listenin en üstünde tuttuğunuzdan emin olun. Bu, istenmeyen / ihtiyaç duyulmayan eşyaları belirlemenin en kolay yoludur.. Bu büyük görev, diğer işlerin kolaylaştırılmasına yardımcı olacaktır.

İpucu #3: Yukarı bak, sonra aşağı

Oda köşelerini unutmayın! Bunlar, toz, örümcek ağları ve böceklerin gizlenmesi için ideal yerlerdir. Elektrikli süpürge ile tüm kir ve tozu temizlemeye başlayın. Sonra alt döşeme tahtalarına ve halıya geçin.

İpucu #4: Güneşin size dağınıklığı göstermesine izin verin

Güneş ışığının size pencerelerdeki çizgileri göstermesine izin verin. Şimdi onları iyice temizleme zamanı. Onları açmayı ve pencerelerin içindeki tozu / kiri süpürmeyi unutmayın. Bu en kirli, ama en unutulan bölgelerden biri!

İpucu #5: Sadece mutfak tezgahlarını silmeyin

Bir mutfakta temizlenmek için bekleyen çok fazla alan vardır. Mikrodalga fırın (özellikle tepsinin altı), fırın, buzdolabı ve kahve makinesi gibi çok kullanılan mutfak aletlerinin içini temizlemeyi unutmayın. Ovmak için başka bir öğe kesinlikle kesme tahtalarıdır. Gıda lekelerini ve kokularını gidermek için bir limonun kesilmiş tarafını tahtaya sürün. Ekstra temizlik ister misiniz? Önceden tuz veya karbonat serpin!

İpucu #6: Alt ile bitirin

Dikkate alınması gereken son görev, zeminlerin nasıl temizleneceğidir. Su hasarını ve çizilmeleri önlemek için mobilya koruyucuları kullandığınızdan emin olun. Halı veya kilim temizliğinde, profesyonel bir buharlı temizlik yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ