Demir eksikliğinin 20 belirtisi

Memorial Antalya Hastanesi İç Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Tülay Kadıoğlu, ferritin eksikliği ve tedavisi konusunda bilgi verdi.

7 adımda psikolojinizi korumaya alın

150 yılı aşkın köklü geçmişiyle müşterilerine hizmet veren Generali Sigorta, psikolojik sağlığı korumanın 7 yolunu paylaştı.

Çocukları uykusuz bırakan sebepler

Her çocukta farklı şekilde kendini gösterebilen uyku problemlerinin etkilerini azaltmak için yapılabilecekleri Uzman Dr. Ersin Sarı açıkladı.

Kötü uyku düzeni hastalıklara davetiye çıkarıyor

Kötü uyku düzeni hastalıklara davetiye çıkarıyor

Doğru zamanda, yeterli uykunun alınmamasının birçok hastalığa davetiye çıkarabileceğini psikolojik problemlere neden olabileceğini biliyor muydunuz?

22.00-23.00 arası uykuya geçmek kalp hastalıkları riskini azaltıyor

22.00-23.00 arası uykuya geçmek kalp hastalıkları riskini azaltıyor

İngiltere'de yapılan bir araştırma, 22.00 ile 23.00 arasında uykuya dalmanın, kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltabileceğini ortaya koydu.

Sağlıklı uyku Kovid-19 aşısı sonrası antikor oluşumunu doğrudan etkiliyor

Düzenli ve sağlıklı uykunun koronavirüs aşısı sonrasında antikor oluşumuna katkıda bulunduğunu söyleyen Prof. Dr. Mehmet Karadağ, uykunun bağışıklık üzerindeki etkilerini anlattı.

Uykusuzluk stresin etkilerini ikiye katlıyor

Ülkemizde birçok bölgede art arda yaşanan orman yangınları, sel felaketleri birçoğumuzun yoğun bir stres ve kaygı yaşamasına neden oluyor. Bu afetlere birebir maruz kalanlar ise bizden çok daha büyük travmalar yaşıyor.

Horlama, uyku apnesi habercisi olabilir

Yaşam kalitesini ve sosyal hayatı olumsuz etkileyen uyku apnesi mutlaka tedavi edilmelidir

Sıcak havalar uyku-uyanıklık ritminizi bozmasın

Sıcak havaların uyku sorunlarına yol açabildiğini belirten uzmanlar, gece sıcaklar nedeniyle uyku-uyanıklık ritminde sapmalara izin verilmemesi gerektiğini vurguluyor.

Bebeklerin gece boyu kesintisiz uyuması mümkün

Bebeğiniz geceleri hiçbir sıkıntısı ya da bir ihtiyacı olmadığı halde sık sık uyanıyor, tekrar uyumakta sıkıntı yaşıyorsa uyku sorunu yaşıyor olabilir. 0-4 Yaş Uyku Danışmanı Pınar Sibirsky, bebeklerde bu sorunu aşmanın ipuçlarını ebeveynlerle paylaşıyor.