Ünlülerin terapisti Türkiye’ye geliyor

Bazı psikolojik ve fiziksel sorunları QEPR yöntemi ile tedavi eden terapist Paul Emery, bir kez daha Türkiye’ye geliyor.

"Dünyanın En İyi Spiritüel Terapisti” ödüllü İngiliz Paul Emery, 11-19 Mart ve 01-02 Nisan tarihleri arasında Türkiye'deki meraklılarıyla buluşacak.

Paul Emery, kendi geliştirdiği QEPR yöntemi ile kollara, yüze ve ellere, parmaklarıyla hafif vuruşlar ile beyinde kimyasal bir reaksiyon yaratarak negatif duyguları ve fiziksel acıyı yatıştırarak engellediğini söylüyor. Aynı yöntemle psikolojik sorunların yanı sıra migren ve boyun ağrıları gibi sorunlara da çözüm bulduğunu belirtiyor.

QEPR nedir

QEPR, vücudun reaksiyonlarını ve belli düşüncelere karşı oluşmuş negatif duyguları ortadan kaldırmak üzerine çalışıyor. Emery terapiyi, psikolojinin gelişmiş bir formuyla ya da çoğu vakada uygulanan, belli güçlü akupunktur noktalarına hafifçe vurarak (taping) uyguluyor. Bu noktalar, duygulardan arındırmada etkili bölgeler olarak kabul ediliyor.

Paul Emery, QEPR tekniklerinin duygusal ve fiziksel problemlerden hızlı ve kolayca arındırma özelliğine sahip olduğu görüşünde. Emery, genellikle bir, bazen iki seans süren terapinin, ihtiyaç duyulduğu her an evde uygulanabileceğini ve hayat boyu kullanılabileceğini söylüyor.

Paul Emery kimdir

İngiltere'de doğan Paul Emery, University of Wales'te psikoloji okudu ve bu dönemde Fritz Perls ve Dr. Carl Rogers'ın tekniklerini öğrendi. Daha sonra NLP (Neuro-Linguistics Programming) tekniği üzerine yoğunlaşan Emery, uzmanlık seviyesine yükseldi. EFT (Emotional Freedom Techniques) tekniğini bulan ve ilerleten Gary Craig ile çalışan Paul Emery'nin üzerinde çalıştığı bir başka alan TFT (Thought Field Therapy) oldu ve burada yine tekniğin kurucuları Dr. Roger Callahan ile çalışma fırsatı buldu. Bu teknik, temel olarak vücuttaki anatomik hatlarda oluşan blokajları, duygusal hassasiyeti ve toksinleri tespit ederek bunları etkisiz hale getirmek üzerine kuruluydu.

Paul Emery, yıllar süren araştırma ve deneyimin ardından kendi enerji iyileştirme modeli olan QEPR (Quantum Emotional and Physical Therapy) tekniğini geliştirdi. QEPR, vücuttaki küçük vuruş noktalarını keşfederek ortaya çıktı.

Paul Emery, 11-19 Mart ve 01-02 Nisan tarihleri arasında Sapanca'da; 20–31 Mart tarihleri arasında ise İstanbul'da terapilerini uygulayacak.

Yorumlar

YORUM YAZ