Ünlülerin vazgeçemediği estetik uygulamalar

Daha güzel ve genç görünmek isteyen ünlüler, özellikle doğal görünümlerini bozmayacak estetik operasyonlar için bıçak altına yatıyor. Longevita yöneticilerinden Senay Saydır, ünlüler tarafından en çok tercih edilen estetik cerrahi uygulamaları sıraladı.

Daha güzel bir görünüme kavuşmak ve genç görünmek için bıçak altına yatan ünlüler birçok kez estetik operasyonlara ihtiyaç duyabiliyor.

Ünlülerin estetiksiz halleri ve estetikli halleri internette en çok ilgi gören içerikler arasında yer alıyor. Ünlülerin yaptırdığı bazı estetik operasyonlar doğal görünümden uzak olunca ortaya bambaşka bir görünüm çıkıyor. Estetik operasyonları dozunda yaptırıp doğal görünümü sağlayan ünlüler de yok değil.

Bazı ünlüler yaptırdığı plastik cerrahi operasyonları saklarken bazıları ise bundan rahatsızlık duymuyor. Sağlık turizminin önde gelen firmalarından biri olan Longevita yöneticilerinden Senay Saydır günümüzde ünlüler tarafından en çok tercih edilen estetik cerrahi uygulamaları şöyle sıraladı:

Göğüs Büyütme: Dolgun ve dikkat çeken göğüslere sahip olmak eskiden beri ünlüler için vazgeçilmez estetik operasyonlar arasında yer alıyor. Göğüs büyütme ameliyatlarında implant seçimi çok önemlidir. Yuvarlak ya da damla dediğimiz iki tip kalıp bulunuyor. Ünlü modeller yuvarlak kalıptan hoşlanırken daha dik bir görüntü yakalamak isteyen ünlüler ise damla kalıpları tercih ediyor.

Göğüs Küçültme: Göğüs büyütme kadar ilgi gören bir diğer operasyon ise göğüs küçültme oluyor. Bu operasyon kapsamında meme dokularını çıkartarak memelerin boyutunu küçültülmesi sağlanıyor. Genel olarak duruş bozukluğuna sebep olabilecek büyüklükteki göğüsler için küçültme işlemi uygulanıyor. Aynı zamanda ünlü sporcu kadınlar da rahat ve aktif hareket etmek için göğüs küçültme ameliyatını tercih edebiliyor.

Yağ Aldırma: Vaser liposuction yöntemi ile yağ aldırma işlemi günümüzde en sık tercih edilen estetik operasyonlardan biri. Bu işlem, bölgesel olarak zayıflama yöntemleriyle giderilemeyen yağlanmalara sahip kişilerdeki fazla yağ dokusunun uzaklaştırılması ve vücuda daha iyi bir şekil kazandırılması için uygulanıyor. Özellikle ince bel hattını yakalamak isteyen birçok ünlü isim yağ aldırma operasyonunun düzenli aralıklarla yaptırıyor. Bu uygulama kalça, basen, karın, bel, diz gibi yağlanmaların ve bölgesel fazlalıkların görüldüğü bölgelere uygulanıyor.

Badem Göz Ameliyatı: Kyle Jenner, Ariana Grande, Selena Gomez gibi daha birçok ünlünün başvurduğu estetik uygulamalardan biri olan bu işlem son yıllarda 25 yaş altı kişiler tarafından yoğun talep görüyor. Bunun yanı sıra göz kapağı düşük olmayan kişiler de badem göz estetiği ameliyatı yapılmasını isteyebiliyor. Badem göz estetiği, gözlere anlamlı bir derinlik katar. Yapı itibariyle düşük göz yapısına sahip kişilerin yüz ifadesi uykulu ve yorgun görünürken, badem göz estetiği ile çok daha etkileyici ve güzel görünüm sağlanıyor.

Brezilya Kalçası: Kalçalara yapılan estetik operasyonlar arasında son 5 yılda çokça popüler olan Brezilya kalçası denilince akla Kim Kardashian geliyor. Günümüzde ince bel ve çıkık kalça modası beraberinde ünlülerinden de korkmadan bu estetik uygulamayı tercih etmesine yol açtı. İnce bel ve çıkık kalça isteyen ünlüler bu operasyon ile daha farklı bir fiziki görünüme kavuşuyor.

Gözaltı Işık Dolgusu: Gözaltı çukurları birçok kişiyi olduğundan daha yorgun ve enerjisi düşük gösterdiği için giderilmek istenen problemler arasında yer alıyor. Gözaltı çukurlarını azaltmak gibi birçok kullanım alanına sahiptir. Aynı zamanda bu operasyon, gözaltındaki kırışıklıkları azaltarak kişilerin daha taze ve genç bir görünüme sahip olmalarını sağlıyor. Sürekli sahne ışıkları altındaki ünlü isimlerin son zamanlarda en çok tercih ettiği estetik dokunuşlardan biri olarak öne çıkıyor.

Dolgu ve Botoks: Botoks, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltıyor ve yüzün burundan üst tarafına uygulanabiliyor. Dolgu ise daha çok yüzün burundan sonraki bölümüne uygulanabilen, yüze dolgunluk vermek ve hatları belirginleştirmek için yapılıyor. Botoks son yıllarda birçok kadının başvurduğu, cerrahi olmayan ve ortalama 6 ay kadar geçerli olan bir işlem. Dolgu ve botoks ile birlikte yüz simetrisinde altın oranı yakalamak mümkün olabiliyor. Daha enerjik, kırışıklıktan uzak ve taze bir görünüme sahip olmak isteyen ünlüler bu işlemi sık sık yaptırıyor.

Yüz Germe: Genellikle 50 yaş üzerindeki ünlülerin başvurduğu estetik uygulamalardan biri olan yüz germe ameliyatı ile daha genç bir görünüm elde edilebiliyor. Yüz germe işlemi çoklukla belirli bir yaş sonrasında yüzde baş gösteren deri gevşemeleri ve sarkmalarını toparlamak için tercih ediliyor.

Burun Ameliyatı: Ünlülerin büyük çoğunluğunun en çok yaptırdığı estetik operasyonların başında gelen burun estetiği burnunun görüntüsünden rahatsız olan ünlüleri bambaşka bir görünüme kavuşturuyor. Burun, yüzde en görünür organ olduğundan dolayı burunda yapılan değişim kişinin yüzünde çok önemli bir değişim sağlıyor. Kişinin algılanışını ciddi anlamda değiştirebiliyor.

Genellikle burun küçültme ve dikleştirme işlemleri uygulanarak, yüzdeki altın orana uygun ameliyat gerçekleştiriliyor. İyi yapılmış burun estetiği ameliyatı yüzle uyumlu, hiç belli olmayan, doğal görünümlü burun elde edilen ameliyatlar olarak tanımlanıyor.

Yorumlar

YORUM YAZ