Ünlü kamança üstadı Mark Eliyahu yeniden Bursa’da

Dünya festivallerinde hayranlıkla izlenen ünlü sanatçı Mark Eliyahu, 6 Aralık tarihinde Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde sahneye çıkıyor.

İstanbul'da yüzlerce oyunu binlerce sanatseverle buluşturarak kültür ve sanata yön veren Pangea; Ortadoğu ve Balkanların ruhunu, gözyaşını, sevincini vurmalı ve yaylıların uyumunda hissettiren müziğiyle dikkat çeken Mark Eliyahu'yu tekrardan Bursalı sevenleriyle buluşturuyor. 6 Aralık'ta Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde sahne alacak Mark Eliyahu şimdiden heyecanla bekleniyor.

Kültürlerin etkilerini harmanlıyor

Filarmoni orkestrasıyla birlikte Nobel Ödülü gecesinde çalan, Kudüs Piyor Festivali'nden Uluslararası Ud Festivali'ne, Krakow Yahudi Festivali'nden, İtalya'daki prestijli Fabrica Festivali gibi festivallerde hayranlıkla izlenen, Paris Pompidou Center'daki şehir konseri ile efsaneleşen ve Türk, Arap, Azeri ve İran kültürlerinin müziğini derinden etkilediğine inanan Mark Eliyahu, notalardan vücut bulan eserlerini enerjik şovu ve muhteşem performansı ile meraklılarına unutulmaz anlar yaşatacak.

Yorumlar

YORUM YAZ