Ümitsiz olduğunuzda yapmanız gereken 3 şey

Hayatta her istediğimiz gerçekleşmeyebilir. Bu durum bizi yıldırmamalı aksine azmetmelidir. Zor dönemler gelecektir, geldiği gibi de gidecektir. Darbeler almış olsanız da unutmayın, zorluklar size çok daha güçlü hale getirecektir.

Hayat bir fırtınadır ve sağ çıkanlar emin olun ki darbe almıştır. Umudumuzu kaybettiğimiz zamanlar elbet olacaktır, önemli olan bir çıkış yolu bulabilmek ve nerede olursanız olun kendinize sahip çıkabilmektir.

Durumu yeniden değerlendirin

Başımıza gelenleri ya da gelecekleri olumsuz olarak değerlendirirsek bizim için çoğu şey negatif olarak gözükecektir. İsteğimizi kaybetmemiz için durumu yeniden değerlendirmemiz gerekebilir. Bilinçaltımızı bu durumda hafife almamak da gerekir ki, yeniden dönüp baktığımızda yanlışlarımızı fark ederken kendimizi şartlanmış şekilde bulmayalım.

Cesaretinizi kaybetmeyin

İnanmak başarmanın yarısıdır derler. Baştan başarısızlığa düştüğünüzde vereceğiniz en büyük sınav cesaretinizdir. Düştüğünüzde kalkmanızı sağlayan gücünüzün ardında cesaretiniz vardır. Cesareti bir başkasında aramak yerine kendi içimizde ki gücü bulmalıyız.

Kendinize karşı dürüst olun

Kendinize karşı dürüst olmak, farkındalık yaratır. Farkındalığınızı keşfettiğinizde yaklaşımınız değişecek ve hedefine karşı daha sağlam adımlarla ilerliyor olacaksınız. Dürüst olduğunuz süre boyunca arayışlarınız devam edecektir, ümit ettiğiniz şeyler olacaktır. Zararlı çıkacaksanız da dürüst olun. Dürüstlük yanında güveni de getirecektir.

Kaynak: Ceotudent

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ