Uluslararası Farkındalık Festivali online olarak düzenlenecek

17 yıldır kesintisiz olarak devam eden Uluslararası Farkındalık Festivali, koronavirüs salgını nedeniyle evde kaldığımız şu günlerde geleneği bozmayarak online olarak düzenlenmeye hazırlanıyor.

Dünya çapında yayılan koronavirüs salgını nedeniyle spordan modaya neredeyse tüm etkinlikler iptal edildi veya ertelendi. Eğitim programlarından eğlence programlarına kadar bir çok etkinlik ise artık online olarak hayatımızda. Bu etkinliklere bir de farkındalık festivalleri eklendi.

17 yıldır kesintisiz olarak devam eden Uluslararası Farkındalık Festivali, gelenek korunarak online olarak düzenlemeye devam etme kararı aldı. Bu günlerde aslında her zaman olduğundan çok daha fazla ihtiyaç duyduğumuz farkındalık ve bilinci yükselten tekniklerin olduğu, kendimizi ve tüm dünyayı sevme potansiyelimizin yükseldiği festivallerde neler oluyor bakalım.

Korkular yerini cesarete bırakıyor

Uygulanan özel teknikler ile kişilerin içindeki korkular yerini cesarete bırakıyor. Korkunun temellerine inildiğinde aslında korkuların zihinsel koşullanmalardan kaynaklı olduğu fark ediliyor. Son dönemde medya ve çevrenin de etkisiyle oluşan kaygı ve stres kişiyi özünden uzaklaştırarak içine korku tohumları ekebiliyor. Zihin geçmiş ve gelecek arasında gidip geldiği için anda kalınamıyor ve endişeler artıyor. Festivalde uygulanan çalışmalarla zihinde taşınan korku yüküyle yüzleşilerek ondan özgürleşiliyor, hafifleme ve özgürlük hissi ortaya çıkıyor.

Hastalıklara yönelik koruma sağlanıyor

Festivalde uygulanan nefes ve biyoenerji teknikleri bağışıklık sistemini güçlendirerek virüslere ve diğer hastalıklara yönelik koruma sağlıyor. Bağışıklık sistemi güçlenince enerji yükseliyor ve yapılmak istenilen aktiviteler daha kısa sürede ve rahat bir halde yapılabiliyor. Festivalde uygulanan değişim teknikleri ile vücudun gerekli vitamin ve mineralleri üretme kapasitesi de arttığı için bireyler doğal olarak korunmuş ve güçlenmiş oluyorlar. Vücudun yapısı daha bazik bir moda ulaşıyor ve bu da virüslere daha açık olan asidik yapıdan alkalize bir yapıya kavuşmayı sağlıyor. Sağlıklı bir bedene kavuşunca düşünceler de berraklaşıyor ve negatifler pozitife dönüşüyor.

Canlı yayında spor yapma imkanı

Genelde bireysel olarak video izleyerek spor yapma girişimleri yüksek motivasyon gerektirdiğinden evlere alınan spor aletlerinin bir süre sonra kenara kaldırılması ile son buluyor. Beden çalıştırma teknikleri sayesinde canlı yayında spor yapma imkanı bulunuyor ve karantina günlerinde alınan olası fazla kilolar gideriliyor ve istenilen beden yapısına kavuşuluyor.

Güçlü iletişim etkisi deneyimleniyor

Tüm dünyadan farklı milliyetlerden katılımcılarla gerçekleşen festivallerde gündelik hayatta belki de hiç rastlayamayacağınız biriyle tanışarak güzel dostluklar kurabiliyorsunuz. Pozitifleştiren çalışmaları uygulayan katılımcılarla bir araya gelmek size de iyi hissettiriyor, yüzlerdeki kaygılı bakışlar yerini sevgi dolu gülümsemelere ve bir sonraki festivalde görüşecek olmanın yarattığı heyecan duygularına bırakıyor. İletişim yetkinliğini güçlendiren tekniklerin de uygulandığı festivallerde yüzlerce katılımcıyla online görüntülü görüşme ile bir araya gelmenin yarattığı güçlü iletişim etkisi deneyimleniyor ve bünyede pozitif değişim gerçekleşiyor. Herkesi evinizde misafir edebiliyor ve siz de misafirliğe gidebiliyorsunuz ve oldukça eğlenceli oluyor.

Enerjiyi yükseltiyor

Evde geçirilen zamanın artması ve normal zamanlarda yapılan faaliyetlerin yapılamaması kişilerde enerji düşüklüğüne ve depresyona yol açabiliyor. Festivallerde uygulanan teknikler ile içsel potansiyelleriniz uyanıyor ve değişimi gerçekleştirerek depresyonu giderebiliyorsunuz. Uygulanan nefes teknikleriyle kanda yükselen mutluluk hormonları sayesinde gerçek ve nedensiz mutluluğu deneyimliyorsunuz. Program sonrasında zamanı öldürmeden ve iyi yöneterek, pozitif kalarak, beden ve zihin sağlığınızı hep koruyarak depresyonu önlüyor ya da giderebiliyorsunuz. İçsel farkındalığınızı yükselten bu çok özel çalışmalar sizi daha yüksek bir frekans düzeyine taşıyor ve artık enerjiniz dışarıdaki olay ve gelişmelerden bağımsız olarak hep yüksek kalabiliyor.

Tüm sorularınıza yanıt bulabiliyorsunuz

Çocukluğunuzdan bu yana merak ettiğiniz, sormak istediğiniz ama çekindiğiniz ya da sizi tatmin edici cevaplar alamadığınız her soruyu interaktif söyleşi bölümünde sorarak yanıtlara ulaşabiliyorsunuz. Gündeme dair, virüslere yönelik, varoluşa, kendinize, evrene ya da hayata dair tüm sorularınız muhteşem bir bilgelik eşliğinde cevaplanıyor ve kendinizi sohbetin akışına bırakarak sadece varolmanın ve anda kalmanın tadına varıyorsunuz. Belki de "işte bu” dediğiniz an geliyor ve hayatınızdaki o ana kadarki tüm arayışlarınız bir anda karşılık bulabiliyor.

Dans ederek coşuyor ve formda kalıyorsunuz

Gece kulüpleri, dans kulüpleri, düğünler, ev partileri bir süredir hayatımızda yer alamıyor. Bunun getirdiği eksikliği festivallerde hep birlikte dans eden katılımcılarla doldurabiliyorsunuz. Yaratıcılığın ve sevginin bir araya gelmesiyle bedenlerin dans akışında varoluş ile bütünleşmesini izlerken sizler de bu eğlenceye katılıyor ve kendinizden geçerek dans ediyorsunuz. Dansa kendinizi bıraktığınızda evrensel ritim sizi kafadan kalbe doğru bir yolculuğa çıkarıyor ve nerede olduğunuzu bile unutup sadece dans ediyorsunuz. Kelimelerin ifade edemediğine dans eden bedenleriniz ile ulaşabiliyor, yükselen endorfin hormonuyla mutluluğunuzu arttırıyor ve varoluşun ötesindeki diyarlara yolculuğa çıkıyorsunuz.

Sizler de bu esşiz deneyimi yaşamak, içinde bulunduğumuz bu yeni dünya düzenini mutlu ve sağlıklı bir şekilde geçirmek, pozitif yönde sevgi dolu değişimi gerçekleştirerek kendinizi ve dünyayı keşfetmek istiyorsanız, Uluslararası Farkındalık Festivali bir tık uzağınızda.

Yorumlar

Sevgi A. 11-04-2020 20:18:25

Bu zamana kadar okuduğum en güzel haber. Bu online çalışmaya katılacağım . Bu zaman da tam da ihtiyacım olan içerikler buradaymış.

Sema Ömeroğlu 11-04-2020 17:46:52

Kesinlikle katılacağım, çok yerinde bir etkinlik çok sevindim, zaten evdeyken yapılabilecek daha iyi ne olabilir ki!!

Serpil 11-04-2020 17:27:44

Yaşam bir serüvendir. 17 yıldır ve her ay düzenlenen farkındalık festivallerinde bir serüven yaşanıyor. Şimdi de online düzenlenen farkındalık festivaline katılarak yeni bir serüvene yelken açın.

Arzu Günenç 11-04-2020 16:22:27

Harika mutlaka katılıcam , özellikle bu aralar çok ihtiyacım var.

Gökhan Erdogan 10-04-2020 13:48:36

Evet gercekten bu gunlerde yapilabilecek en guzel seyler

Vildan G. 10-04-2020 13:44:45

Müthiş bir hizmet, evimize geliyor festival havası, bülteni okurken içim umutla doldu, teşekkürler.

Sağlık, spor, dans, bilgi, motivasyon...evlerimizd 10-04-2020 13:16:44

Mine Sarıbay 10-04-2020 12:22:24

Korku dolu ortamda hepimize çok iyi gelecek, tam isabet...

Duru 10-04-2020 11:34:09

Katılmak istiyorum. Çok güzel

Funda Altinok 10-04-2020 10:42:17

Harika bir etkinlik Şu günlerde evde yapılabilecek en iyi şey

Birgül Yıldırım 09-04-2020 23:54:36

Şahaneymiş, çok güzel bir haber

Sevgi Özden 09-04-2020 20:05:26

Harika bir haber ve festival, katılmak isterim mutlaka.

YORUM YAZ