Ülkeler yemeğe günde kaç saat ayırıyor

Günlük olarak yemek yemeye ne kadar süre ayırdığımıza dair son veriler incelendiğinde, Türkiye’nin günlük yemeğe ayırdığı sürenin ortalama 1 saat 58 dakika olduğu anlaşıldı.

Avrupa ülkelerinde günlük yemek için ortalama ne kadar zaman harcandığına dair yapılan araştırmalar yapıldı. Ajans Press'in Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye'nin günlük yemek için ayırdığı sürenin ortalama 1 saat 58 dakika olduğu anlaşıldı. İstatistikler, Türkiye'nin yemek için ayırdığı sürenin diğer ülkelere kıyasla ortalama bir değerde olduğunun göstergesi sayıldı.

Ajans Press ve PRNet'in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, konuyla ilgili yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. Gerçekleştirilen medya araştırmasında, yeme içme başlığı altında yazılı basında 115 bin 616 haber çıkışı tespit edildi.

Ülkelerin yemeğe ayırdığı süre

Avrupa ülkelerinin yer aldığı listenin başına Yunanistan yerleşirken, bir günde yemeğe ortalama 2 saat 13 dakika ayırdıkları anlaşıldı.

- Yunanistan'ı yakından takip eden ülke Fransa olurken günlük yemek için ortalama 2 saat 12 dakika harcadıkları saptandı.

- İspanya'nın yemek yemek için ayırdığı süre ise 1 saat 59 dakika olurken, 1 dakika ile Türkiye'nin önünde yer aldığı görüldü.

- İtalya ve Hollanda ise 1 saat 57 dakika zaman harcayarak Türkiye'nin bir basamak gerisinde yer aldı.

- Buna karşın listenin son sırasında yer alan Avrupa ülkesi 1 saat 21 dakika ile Estonya oldu.

norveç

- Estonya'yı da 1 saat 23 dakika ile Finlandiya takip ederken, 1 saat 24 dakika ile de Avusturya ve Norveç izledi.

Yorumlar

MİNİK OYUNCAKLAR 27-02-2021 23:32:25

Canım çekti yaaaa

8 saat çalışıyorum yemek molam yok hiç ayırmıyorum 17-08-2018 22:51:58

YORUM YAZ