Ufak dokunuşlarla daha genç cilt

Siz de yeni yıla çok daha genç, bakımlı ve ışıltılı girmek istiyorsanız Doç. Dr. Hakan Erbil önerilerini dikkate alarak 15 dakikada farklı bir görünüme sahip olabilir, 2019’u pırıl pırıl ve daha çekici karşılayabilirsiniz.

Genç, zinde ve bakımlı bir yüz, kadın erkek herkesin son dönemlerde isteği... Peki, yeni yıla girmeden yenilenmeye hazır mısınız? Doğal yollardan yapılan bakımlar yetersiz oluyorsa ve aynaya baktığınızda yüzünüzde gördüğünüz izler sizi mutsuz ediyorsa, ufak dokunuşlarla daha genç ve dinamik görünmek elinizde... Dermatoloji uzmanı Doç. Dr. Hakan Erbil yeni yıla daha bakımlı ve daha genç girmek için oldukça etkili ipuçları verdi.

Hyaluronik asit nedir

Yaşlanma süreci, cildi gergin ve eklemleri hareketli tutmak için gerekli olan hyaluronik asit miktarının zamanla azalması ile başlayan bir süreçtir. Cilt artık eskisi kadar sıkı ve pürüzsüz değildir. Bu durumun düzeltilebilmesi için cilde dışarıdan yeterli miktarda hyaluronik asit verilmesi gerektiğini söyleyen Doç. Dr. Hakan Erbil "Hyaluronik asit, insan vücudunda ve daha birçok canlıda doğal olarak bulunan bir polisakkarittir. Cilt içinde, kaslarda ve kemiklerde, özellikle eklemlerde bulunur. Hyaluronik asit eklemlerin kayganlığını sağlar ve kendi hacminden kat kat fazla su tutabilir. Ancak 30'lu yaşlardan sonra insan vücudundaki Hyaluronik asit miktarı azalmaya başlar. Zaman geçtikçe yüzde belirli bölgelerde yapısal ve hacimsel kayıplar, bunun sonucunda da kırışıklıklar ve yaşlanmaya bağlı karakteristik çukurlar oluşur.

Hyaluronik asit içeren dolgu uygulamaları, yüzdeki yaşa bağlı çizgileri gidermek, yüze hacim kazandırmak, kaybedilen nemi geri vermek ve gençleştirmek için uygulanan en güvenilir yöntemlerden biridir. Enjekte edildiği yerde uzun süre şeklini muhafaza eder. Işık dolgusu içeriği patentli "Resilient” hyaluronik asit ile cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilmiş mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren patentli bir konsepttir. Ciltte yaşanan kuruluk ve kırışıklıklar için uygulanan Işık Dolgusu özel içeriği sayesinde cilt nemlendirilmesi, antioksidan koruma, hücre yenilenmesi ve yeniden yapılandırılmasını hedefleyen bir mezoterapi yöntemidir.

Etkileri nelerdir

Yüz, boyun, el üzeri ve dekolte bölgesinin gençleştirilmesi, onarımı ve yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Işık dolgusunu diğer dolgu maddelerinden farklı kılan en önemli nokta içeriğidir. Bu içerik hyaluronik asit ve yeniden yapılandırma kompleksinden (8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin) oluşur. Amino asitler, vitamin ve mineraller hücre korunması için yeniden yapılanma ve hücre yenilenmesini sağlar. Sonuç olarak ışık dolgusu cildin nem ve elastikiyetini artırır, cilt canlanarak parlaklaşır ve şeklini geri kazanır” diyor.

Daha sıkı bir cilt için

Cildinin gerginliğini geri kazanmasını, cildinde gençleşme ve aydınlanma hissi yaratmak isteyenler için etkili sonuçlar veren mezoterapi uygulamalarının tercih edilmesini söyleyen Doç. Dr. Erbil: "Revitacare Cytocare S Line, içeriğindeki mikro besinler, ilgili enzimlerin aktivasyonunu maksimize ederek sağlıklı, aydınlık ve genç bir görünüm sağlarken doğal pH değerine yakın formülü ile erkekler ve kadınlar için her cilt tipine ve gençten olgun cilde her yaşa uygundur. Bu uygulama derinlemesine ve yüzeysel sinerjik etkisiyle anti aging ürününden fazla etki ederek cildin gençleştirilmesine, ince çizgilerin doldurulması, cildin aydınlık bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Formülündeki çapraz bağlanmamış hyaluronik asit ve gençleştirici kompleks CT50 ile yüz, boyun ve el üstüne uygulamalar yapılır.

Cilde uygulanan bir diğer mezoterapi ise hyaluronik asit ve CT50 cilt gençleştirme kompleksinden oluşan özel formül Revitacare Cytocare 532 dir. Bu mezoterapi uygulaması; ince çizgilerin dolması, epidermisi pürüzsüzleştirme, cildin ışıltısının artırılması, oksitleyici ajanlardan koruma özelliğiyle yaşlanmaya karşı cildi onarır, canlandırır ve korur. İnce ifade çizgilerinin düzeltilmesi, ton ve elastikiyetin artırılması, cilt neminin normal düzeye getirilmesi, cildin ışıltı kazanması, belirgin ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Her iki mezoterapi uygulamasının uzun süre kalıcı olabilmesi, etkili sonuç vermesi ve cildin yoğun bir şekilde gençleşmesinin sağlanması için 3 haftada bir kez olmak üzere 3 seans yapılması uygun olur” diye belirtti.

Göz altı morlukları kaderiniz olmasın

Göz altı çukurunun yorgunluğumuzu ve enerjimizi yansıttığını vurgulayan Erbil "Yaşımız ilerledikçe yüzümüzün kemik yapısı küçülmekte, yağ kaybı yaşanmakta ve doğal olarak bu durumda göz altı geriye doğru hareket etmektedir. Bunun sonucunda da göz bölgemizin altında boşluk ve gölgeler oluşur. Son yıllarda özellikle bu bölge için geliştirilen Göz Altı Işık Dolgusu öncelikle göz altı çukurunun güvenli bir şekilde düzeltilmesini, yeniden yapılanmasını sağlar. İçindeki yeniden yapılandırma kompleksi sayesinde göz çevresi derisinin kalitesini yüksek oranda artırırken morluklar üzerinde de etkisi olur. Göz çevresini gençleştirmek için uygulanan Göz Altı Işık Dolgusu'nun etkisi 18 aya kadar sürebilir. Göz Altı Işık Dolgusu için çoğu zaman tek seans yeterli olur. Sadece hastaların küçük bir kısmında bir ay sonrasında rötuş gerekebilir” dedi.

Özgür mimikler ile güzel gülümseyin

Mimiklerimizin, duygularımızı yansıtan ve karakterimizi dışa vuran ince farklar olduğunun altını çizen Doç. Dr. Hakan Erbil: "Zaman geçtikçe sürekli tekrar eden bu mimik hareketleri karşımıza derin çizgiler olarak çıkar. Yüz kasları her kasıldığında cilt gerginleşir, ancak yetersiz bir biçimde tepki gösterir. Yüzün daha hareketli alanları, bu doğal yaşlanmadan ilk etkilenen alanlardır. Özellikle mimiklerle oluşan problemleri gidermek veya azaltmak için sadece bu bölgeye özgü olarak geliştirilmiş patentli ve çapraz bağlı "Resilient” Hyaluronik Asit içeriğinin Dinamik Dolgu, cildi hareket halindeyken de destekleyen ve aynı zamanda yüzünüzün canlılığını ve yumuşaklığını korumaya yardımcı olmak üzere tasarlanmış bir üründür. Cildin ağız çevresi, yanaklar, nazolabiyal kıvrımlar, alın, boyun çizgileri, dudak, kazayağı gibi en hareketli bölgeleri için çok uygundur” dedi.

Yorumlar

YORUM YAZ