Türkiye'nin Disneyland'ı Antalya'da hizmete giriyor

Belek Turizm Merkezi'nde kurulan dünyaca ünlü Disneyland'a rakip olacağı belirtilen The Land of Legends, gazetecilere tanıtıldı.

Ortaklarıyla yatırımı gerçekleştiren Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, turun sonunda gazetecilere tema park hakkında bilgi verdi.

AA'nın haberine göre, Türkiye turizmine katma değeri yüksek bir proje kazandırdıklarını belirten Tamince, "The Land of Legends Theme Park, hayata geçireceğimiz yeni nesil eğlence destinasyonlarının ilk halkası. Bu proje ile sadece bir otel, temalı park, alışveriş üniteleri, su parkı değil, hepsinin ötesinde yeni bir destinasyon oluşturuyoruz. Antalya'nın zengin ürün çeşitliliğine yeni renk getirecek olan bu projeyi hayata geçirmekteki amacımız, ülkemizi ve yakın coğrafyamızı kapsayan bölgede yaşayan yaklaşık 3 milyar insanın eğlence ve tatil kararlarını verirken ilk tercihleri arasında yer almak" diye konuştu.

land of legends

İlk açılış temmuzda

Parkın ilk etabını temmuzda açacakları yatırımlarının maliyetinin 1,5 milyar lirayı bulduğuna işaret eden Tamince, projenin tüm etaplarını tamamladığında 4 milyar liralık bir yatırımın ortaya çıkacağını kaydetti.

Önemli olan noktalardan birinin de inşai yatırımın yanı sıra pek çok yeni özelliği barındıran The Land of Legends'ta teknolojiye, şovlara, sahne ve görsel sanat tasarımına yaptıkları yatırımlar olduğunu vurgulayan Tamince, "Ülkemizin dününe ne kadar güvendiysek, geleceğine daha da fazla güveniyoruz. Çok doğru bir iş yaptığımıza inanıyoruz ve bundan sonraki süreçte de yepyeni konseptlerle ülke turizmine değer katmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

land of legends

Hedef 15 milyon ziyaretçi

Tamince, 800 bin metrekare alan üzerine kurdukları parka yılda 15 milyon ziyaretçi beklediklerini dile getirdi.

Parkın tamamlandığında yaklaşık 4 bin kişiye istihdam sağlayacağını anlatan Tamince, sürece yayılan söz konusu yatırımın büyüyerek devam edeceğine işaret etti.

land of legends

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Tamince, turizmde olumsuzlukların yaşandığı dönemde bu denli büyük bir yatırımı neden yaptıklarının sorusuna, "Yatırımın yarısına yakını öz kaynaklarımızla gerçekleştirdik. Biz 2-3 yıllık perspektiflere göre yatırım yapmıyoruz, yaptığımız yatırımın süresi zaten 5-6 yıllık. Bu yatırımın doğru olduğunu ve Türkiye'nin doğru ülke olduğunu düşündüğümüz için yaptık. Belek bölgesinde 35 milyar doların üzerinde turizm yatırımı var" şeklinde yanıt verdi.

land of legends

Yorumlar

YORUM YAZ