Damacana, biberon ve kozmetik ürünlerle gelen 'kısırlık' tehlikesi

Son yıllarda tüp bebek merkezlerine başvurularda artış yaşandığını belirten uzmanlar, bunun nedeni olarak hormonal sistemi bozan birtakım kimyasalları işaret etti.

Yumurta rezervi ile ilgili 11 soru-cevap

Doç. Dr. Tayfun Kutlu ile Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Dr. Ebru Öztürk Öksüz, kadınlardaki yumurta rezervi ile ilgili merak edilen sorulara yanıt verdi.

Tüp bebek dışı tedavilerle zaman kaybı yaşamayın

Çikolata kisti, radyoterapi ve kemoterapi tedavisi, sigara kullanımı gibi durumların yumurta sayısını ve kalitesini düşürdüğünü söyleyen Doç. Dr. Gonca Yetkin Yıldırım, tüp bebek tedavisi dışındaki tedavilerle yaşanan zaman kayıplarına karşı uyardı.

SMA gibi genetik hastalıkların çocuğa aktarımı önlenebilir

SMA gibi genetik hastalıkların çocuğa aktarımı önlenebilir

Genetik rahatsızlık taşıyan çiftlerin, PGT yöntemi ile sağlıklı bebeklere sahip olabileceğini belirten Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, yöntem hakkında bilgi verdi.

Tüp bebek sürecinde başarıyı etkileyen en önemli faktör annenin yaşıdır

Tüp bebek sürecinde başarıyı etkileyen en önemli faktör annenin yaşıdır

Tüp bebek başarısını artırmak için anne adayının hayat kalitesinin önem taşıdığını söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Algül Anıl Yılanlıoğlu, “Tüp bebek sürecinde başarıyı etkileyen en önemli faktör annenin yaşıdır” dedi.

Anne olmayı engelleyen sinsi hastalık: Adenomiyozis

Kasık, alt karın bölgesi ve belde oluşan kronik ağrılar, yoğun ve uzun süren adet kanamaları, ara kanamalar, şiddetli tablolarda oluşan kansızlık, cinsel ilişkide ağrı ve bunun sonucunda gelişen, cinsel isteksizlik ve daha da kötüsü, hamileliği önleyebilmesi… Tanı konulması bazen yılları bulabilen bu hastalığın adı: Adenomiyozis.

Yumurta dondurma yöntemi ile ilerleyen yaşlarda anne olmak mümkün

Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bahçeci, yumurta dondurma yöntemiyle ileriki yaşlarda anneliğe ilişkin önemli bilgiler verdi.

Meme kanseri ile ilgili bilinmesi gereken 15 gerçek

“Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı” kapsamında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Metin Çakmakçı, bilinmesi gereken 15 gerçeği sıraladı.

Anne olmayı ertelememek için 7 neden

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Latif Küpelioğlu, anne olmayı ertelememek için 7 önemli nedeni açıkladı.

Korona günlerinin cinsel hayata etkisi

Covid-19 pandemisinin cinsel hayat üzerine olan etkileri hakkında önemli bilgiler veren Prof. Dr. Deniz Ulaş, koronavirüsten korunmak için cinsel hayatta çiftlerin dikkat etmesi gereken noktaları açıkladı.