Tükettiğiniz besinler göz renginizi değiştiriyor

Gözlerinizin renginin yediğiniz yiyeceklerle değişebileceğini biliyor muydunuz?

Yiyecekeleri sağlıklı beslenmek, hasta olmamak, dinç olmak gibi sayısını çoğaltacağımız birço sebeple tüketiriz. Peki bu yiyeceklerden göz rengimizi değiştirme mucizesini sunanlar var deseydim?

Evet, doğru okuyorsunuz. Bazı besinler var ki, 30-60 gün arasındaki düzenli tüketiminde gözlerinizin parlaklığını artırarak daha sağlıklı olmalarını sağlıyor. Üstelik bunun yanında gözlerinizin rengi de değişiyor.

Peki bu besinler neler

Zencefil

Zencefili özellikle hasta olduğunuz zamanlardan hatırlıyorsunuzdur. Hani şu hasta olmasak aklımıza gelmeyecek olan, müthiş sağlıklı besinlerden biri olur kendileri. İşte bu besin düzenli tüketildiğinde göz renginde değişme olacağı tespit edilmiş.

Bal

Zencefilden sonra akla gelecek ikinci besin elbette bal olmalıydı. Soğuk algınlığı zamanlarında zencefil ve imon ikilisine katılan bal, kahvaltıların da vazgeçilmezi. Vücudumuzun enfeksiyonlarla savaşmasında cesur bir şovalye gibi güçlü olan bal, zamanla gözlerimizin daha açık ve doğal bir renk kazanmasına zemin hazırlar.

Soğan

Soğan, doğal bir antibiyotik olarak bilinir. Bütün yemeklerin hazırlanmasında kullanılan malzemeler arasında demirbaştır. Düzenli olarak ister istemez tüketmiş oluruz. Göz renginde de doğal bir değişiklik gözlenebilir.

Zeytinyağı

Zeytinyağı faydası saymakla bitirilemeyeck besinlerden biri. Salatalara pek yakışmasıyla, adına yemeklerin özenle hazırlanışıyla da ünlüdür. İşte size yeni bir bilgi daha. Bunların yanında zeytinyağı, göz renklerinizde doğal bir şekilde değişiklik yapıyor.

Balık

Balık, içerdiği kalsiyum ile özellikle sağlıklı bir besindir. Özellikle diyet mönülerinin de vazgeçilmezidir. Bunun yanında göz rengini de etkiler.

Kırmızı et

Et protein açısından oldukça sağlıklı bir besinidir. İçeriğindeki çinko ve magnezyum ile de göz rengnin değişmesinde etkiidir.

Fındık

Fındık, özellikle ara öğünlerde düzenli olarak tüketilmelidir. Bu sayedegöz renginde bir canlılık da gözlenecektir.

Ispanak

Ispanak içeriğindeki demirle vücuda özellikle faydalıdır. Göz rengi parlaklığını artırarak bakışlarda derinlik kazandırır.

Papatya çayı

Doğal sakinleştirici olara bilinen papatya çayı, vücuttaki stresi alırken göz renginin de değişmesini sağlar. Göz rengi tonu bu çay sayesinde daha da belirginleşir.

Ayı üzümü çayı

İşte göz rengi için en etkili besin olduğu gözlenmiş bir çay. Bu çayın göz kaslarını gevşettiği söyleniyor. Bunun yanında göz renginde değişiklik de sağlıyor. Hatta göz bebeği büyüklüğünde değişiklik yaptığı iddiları da var.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

Rüya 30-03-2020 21:54:56

Aynn

Velican 02-05-2017 11:17:08

Bunların çoğunu yıllardır yiyorum ama gözlerim aynı!

YORUM YAZ