Trenle dünya turu

Benim gibi seyahatlerinizde 5 yıldızlı otellere kapanıp, aşırı turistik birkaç anıt görmekten şiddetle kaçınanlardan iseniz, size oldukça alternatif birkaç fikrim var...

Son dönemde bizde de meşhur olan tren yolculukları size de çekici geliyorsa buyrunuz uluslararası versiyonları...

Buzul ekspresi

35 kilometrelik hızıyla Glacier Ekspresi, dünyanın belki de en yavaş giden treni. Alpler'in en güzel manzaralarını izliyor; seyir zevki için her tarafı camla kaplı bu trende, yolculuk boyunca tam 291 köprüden ve 91 tünelden geçiyorsunuz.

Trans Sibirya ekspresi

Uçsuz bucaksız Orta Asya bozkırları, stepler ve Sibirya taygaları arasında, Habarovsk'un vahşi ortamından, Moğolistan'ın derinliklerine; doğa harikası Baykal Gölü'nden, Asya ile Avrupa'yı ayıran Ural Dağları'na; Vladivostok ve Moskova arasında büyüleyici bir yolculuk.

The pride of Africa

Dünyanın en lüks trenlerinden The Pride of Africa ile yapacağınız seyahat boyunca Pretorya'dan Cape Town'a, Güney Afrika'dan Mısıra, Afrika'nın kuzeyinden güneyine birçok yeri gezebiliyorsunuz.

Hiram Bingham Doğu Ekspresi

Hiram Bingham ekspresi, ismini Machu Picchu'yu 1911'de keşfeden Amerikalı kaşif Hiram Bingham'dan alan tren, dekorasyonu ve pullman koltuklarıyla 1920'lerin havasını yansıtıyor. Peru'nun en ünlü şehirlerinden Cusco'dan hareket eden trenin son durağı, İnka antik kenti Macchu Picchu.

Palace on Wheels

Hindistan'ın en büyülü eyaletlerinden biri olan Rajastan'da yedi günlük bir yolculuk vaadediliyor. Jaipur, Udaipur ve Jaisalmer kentlerinden geçerek, dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Agra'da Tac Mahal'i ziyaret ettikten sonra dönüş yoluna geçeceksiniz.

Golden Eagle Balkan explorer

Venedik- İstanbul arasını 10 günde alan bu tren yolculuğu boyunca İtalya'nın Venedik ve Trieste şehirlerini ziyaret ettikten sonra sırasıyla Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Makedonya, Yunanistan ve Bulgaristan'ın en önemli şehirlerini görerek, İstanbul'a ulaşacaksınız.

Alaska Railroad

Gözlerinizi vahşi yaşamın her karesine açabileceğiniz bu yolculukta, bozayılar ve geyikler eşliğinde, Alaska tundraları boyunca, Anchorage'dan Fairbanks'e sadece tren yoluyla ulaşılabilecek noktalara seyahat edeceksiniz.

Kaynak

Yorumlar

YORUM YAZ