Beslenme trendi: Mikro Filiz

Son yıllarda özellikle Avrupa’da büyük ilgi gören, Doğu ülkelerinde çok uzun yıllardır tüketilen ve tohum filizi de denen mikro filizin nasıl üretildiğini, yararlarını ve evde yapılışını Prof. Dr. Kamil Bostan anlattı.

Susamın faydaları

Susamın sağlığa faydaları saymakla bitmiyor. İçerdiği besin öğeleriyle hipertansiyondan, kemik sağlığına kadar birçok faydası bulunan susam hakkında bilmeniz gerekenleri Diyetisyen Serkan Sıtkı Şahin yazdı.

Tüketmemiz gereken sağlıklı yağlar

Enerjimizi yüksek tutmak, bazı vitaminlerin emilimini kolaylaştırmak ya da saçlarımızı ve cildimizi korumak için yağa ihtiyacımız var ama bir şartla: Doğru yağı, doğru oranda tüketmeliyiz!

Atalık tohum nedir

Atalık tohum nedir

Gıda Mühendisi Tuğba Bayburtluoğlu “Atalık tohum” siyez hakkında bilgi verdi.

Susam kalp krizi riskini azaltıyor

Susam kalp krizi riskini azaltıyor

Susam, içerdiği maddelerle hastalıklara karşı ciddi şekilde mücadele ediyor.

Çilekli bar tarifi

Çilekler tezgahlardaki yerini aldı. Eğer sizde lezzetli çileklerle yapılan bir tatlı denemek istiyorsanız bu tarif tam size göre...

Frambuazlı Smoothie Bowl tarifi

Son zamanların yeni trendi smoothie kaseleri, sağlıklı sabah kahvaltılarınıza rengarenk bir lezzet katacak…

Bahar yorgunluğuna kapılmamak için ekmek yiyin

Mevsimsel geçiş dönemleri, bazı kişilerde zihinsel ve bedensel sorunlara yol açabilir. Bahar yorgunluğunu ve stresini, ‘tam tahıllı ekmek’ tercih ederek azaltabileceğimizi söyledi.

Hem tok tutan hem zayıflatan süper besin: Chia tohumu

Son dönemde ismini çok sık duymaya başladığımız süper besinlerden olan chia tohumunun faydalarını ve tok tutarak zayıflatan ‘chia tohumu diyeti' hakkında merak edilenleri derledi.

Hiçbir kahveyi yanında su olmadan tüketmeyin

Sadece Türk Kahvesi'nin yanında değil, Espresso, Americano, Latte, Cappuccino, Mocha, Filtre Kahve'nin yanında da kilo almamak için su için.