Tırnaklarınızın yıpranmasını önleyecek püf noktalar!

Pandemi dönemiyle hayatımıza giren dezenfektan ve kolonya gibi ürünlerle tırnaklarımız ne yazık ki yıpranmakta. İşte bunun önüne geçebilmeniz için size basit yöntemlerle geldim!

Abone Ol 

Nemlendirmeyi unutma

Tırnaklarınız sürekli çatlıyorsa mutlaka nemlendirici kullanmalısınız. Nemlendirilen tırnaklar güçlü ve parlak olur.

Tırnak Bakımı - Evde Tırnak Bakımı - El ve Tırnak Bakımı - blog11

Ojelerinizi soymayın

Üşendiğiniz için ojelerinizi soyarak mı çıkarıyorsunuz? Aman dikkat! Ojeleri soyarak çıkartmak tırnaklarınıza yapabileceğiniz en büyük kötülüklerden biri. Her ne kadar alkol miktarından dolayı tırnaklarınıza zarar verse de ojelerinizi aseton yardımıyla nazikçe çıkartın.

The Best Damage-Free Ways to Remove Every Type of Nail Polish, According to  a Celebrity Manicurist | Better Homes & Gardens

Eldiven kullanın

Ev işleri yaparken tırnaklarınız yıpranmama ihtimali sıfır! Temizlik malzemelerine, sıcak suya maruz kalan tırnaklar çok çabuk yıpranmakta. Bu yüzden bu işlerinizi yaparken mutlaka eldiven kullanmalısınız.

Lateks temizlik eldiveni bulaşık yıkama ev eldivenleri çamaşır yıkama  mutfak üç renk mevcut KC1492|latex cleaning gloves|household glovescleaning  gloves - AliExpress

Tırnaklarınız hava alsın

Gün aşırı oje sürmekten kaçının! Hava almayan tırnak güçsüzleşir ve çatlar. Tırnaklarınızın hava almasına izin verin. Sürdüğünüz ojeleri uzun süre tırnağınızda tutmayın.

Evde Doğal Malzemelerle Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Yumuşak törpü

Sağlıklı tırnaklar için törpü seçimi çok önemli! Sert törpülerden kaçının. Yumuşak ”buff” adı verilen törpüleri tercih edin.

Tırnak bakımı nasıl yapılır? Evde tırnak güçlendirmek için doğal ürünler -  Güzellik haberleri – Sözcü

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu