Tırnak yemeyi önlemek için ipuçları

Tırnak yeme alışkanlığını yenmek, doğru ipuçları bilindiğinde oldukça kolay bir hale gelebiliyor. İşte tırnak yemeyi önlemek için ipuçları.

Tırnak yeme alışkanlığımızla savaşmaya çalışırken, çok fazla çaba sarf etmeden kolayca uygulanabilecek pratik ipuçlarına ihtiyacımız var. Anksiyete, öfke veya can sıkıntısı nedeniyle tırnak yesek de, çözüm farkındalıkdan geçiyor. Bir şeyin farkında olmamak, savaşmayı zorlaştırır...

Tırnaklarınızı olabildiğince kesin

Tırnak makasını daima yakınınızda tutun. Tırnaklarınızın biraz daha uzun olduğunu fark ettiğiniz anda, onları kesin. Küçük, henüz uzamamış tırnaklar bile kesilmeli ve ısırılmamalıdır. Bu yüzden dürtü başladığında tırnak makası için uzanın. Kısa olduklarında, ısırmak için tatmin edici olmayacaklardır.

Eldiven takın veya parmaklarınızı bandajlayın

Bir ısırık için parmağınızı ağzınıza götürmeden önce kendinizi yakalamak zor olduğundan, tırnaklarınızı örtmeyi düşünmelisiniz. Bunu yapmanın 2 yolu vardır: Tırnaklarınızı bandajlayın veya eldiven takın.

Bandaj ve eldiven, parmağınızı ağzınıza götürdüğünüzde sizi uyaran bir hatırlatıcı olacaktır. Daha açık bir seçenek olarak şeffaf bant bile kullanabilirsiniz.

Parmaklarınızı meşgul edecek aktiviteler bulun

Bu, kişiden kişiye değişebilir. Hepimizin farklı hobileri var, bu yüzden birini bir savunma mekanizması olarak kullanmayı düşünün. Çizimler oluşturun, boyayın, örün veya sadece ellerinize oturun, onları katlayın, cebinize koyun veya bir şeyler karalamayı deneyin.

Acı aromaoje deneyin

Acı bir tada sahip oje kullanın. Bu çok güçlü, uzun ömürlü bir tada sahip güvenli bir kimyasaldır. Uygularken, tüm tırnağınızı çevresindeki ciltle birlikte kapladığınızdan emin olun. Onun korkunç tadı sizi itecektir. Bu ojeyi her sabah uygulayarak alışkanlık haline getirin.

Dürtü başladığında ellerinizi nemlendirin

Bu yöntemi 2 olumlu alışkanlık olarak düşünün. El nemlendiricisini yanınızda bulundurun ve tırnak yeme dürtüsü başladığında kullanın. Bu sadece dikkatinizi dağıtmakla kalmaz, aynı zamanda ellerinizi nemlendirir ve yumuşatır.

Renkli bileklikler takın

Bileğinize renkli bileklikler takarak, parmağınızı ağzınıza götürdüğünüzde bileklikleri farkedebilir ve tırnak yeme dürtünüzün üstesinden gelebilirsiniz. Fark edilebilir bileklikler, dürtülerin caydırılmasına yardımcı olacaktır. Tırnaklarınızı ısırmak için kolunuzu kaldırdığınızda, bunun yerine lastik bantla oynamaya başlayın.

Parmaklarınızı meşgul etmek için telefonunuzu kullanın

Telefonunuz artık en iyi arkadaşınız ve yardımcınız olabilir. Ancak boş zamanımızı sosyal medyada dolaşarak geçirdiğimizden, ellerimizden biri genellikle boşta kalır, bu da tırnak yeme için bir hedef haline gelir. Oynamak için 2 el gerektiren birkaç oyun indirin. Ayrıca dikkatinizi tırnaklarınızdan uzaklaştırmak için notlarınızda bazı hikayeler yazmaya başlayabilirsiniz.

Görsel hatırlatıcılar kullanın.

Evinizi notlarla doldurun, böylece yukarı, sola veya sağa baktığınızda ellerinizi indirmeniz gerektiğini hatırlatırsınız. Duvar kağıdınızı ve kilit ekranınızı motive edecek bir not veya fotoğrafla da değiştirebilirsiniz.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ
Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :