Tırnak kırılmalarını nasıl engelleriz? İşte doğal çözümler!

Pandemi döneminde yoğun dezenfektan ve kolonya kullanımı tırnaklarımızı yeterince yıprattı. Hatta tırnaklarımızı uzatmak çok zor bir hale geldi. Peki tırnaklarımıza eski sağlığını nasıl kazandırabiliriz? Buyurun haberin detaylarına...

Abone Ol 

Zeytinyağı

Güçlü nemlendirici özelliği sayesinde zeytinyağı, tırnaklarınızı besleyecek ve canlılık kazandıracak. Uygulaması ise çok basit. Tırnaklarınıza bir miktar zeytinyağı sürün ve masaj yaparak ovalayın. Bir diğer uygulama yöntemi ise şu şekilde: Bir miktar zeytinyağını kaseye dökün. Tırnaklarınızı içine batırın ve 5 dakika boyunca kasenin içinde bekletin.

Tırnaklarınızı Zeytinyağı İle Güçlendirin - InStyle Türkiye

PARMAKLARINIZI ZEYTİNYAĞI'NA BATIRIP 10.DK BEKLETİRSENİZ... 🐼 - YouTube

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı cildi besleyici, canlandırıcı ve bakım yapıcı özelliğe sahip olmasıyla bilinmekte. Siz de bu faydalı yağı tırnaklarınıza uygulayarak güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Organik Hindistan Cevizi Yağı: Faydaları, Kullanımı, Ev Yapımı Tarifi -  Yemek.com

Avokado yağı

Avokado yağı nemlendirici özelliği ile bilinmekte. Tırnaklarınızı nemlendirmek için bu yağa bir şans verin derim. Uygulaması ise şu şekilde: Avokadoyu öncelikle püre haline getirin. Ardından zeytinyağı ile karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı masaj yaparak tırnaklarınıza sürün.

10'lı Avokado Fırsat Paketi - Yıldız Avokado

Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağının en belirgin özelliği antiseptik olmasıdır. Tırnağınıza sürdüğünüz taktirde bu yağ, tırnaklarınızdaki mikropları öldürür ve tırnaklarınızın güçlenmesine fayda sağlar.

Çay Ağacı Yağı Faydaları ve Zararları Nelerdir? - Medikal Rehber

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu