Tırnak bakımı için öneriler

Abone Ol 

Gün içinde sürekli kullandığımız, suya sabuna hatta son dönemlerde kolonya ve dezenfektanlara maruz kalan ellerimiz ve tırnaklarımız düzenli bir bakımı hak ediyor. Manikürden ayrı olarak evde sık sık tırnaklarınızı nemlendirmeniz, onları güçlendirmek için yağlar ve kremler ile desteklemeniz ve bazı hassas noktalara dikkat etmeniz gerek.

Tırnak bakımı için öneriler #1

Tırnaklarınızı yemeyin: Siz de muhtemelen bu durumdan rahatsızsınızdır fakat vazgeçmenin o kadar kolay olmadığını da biliyoruz. Eğer tırnaklarınızı yiyorsanız acı ojelerden yardım almayı deneyin. Tırnak yemek sadece ellerinizde hoş olmayan görüntülere yol açmaz aynı zamanda sağlığınızı da tehdit eder.

Tırnak etlerinize iyi bakın: Tırnak etleri çok hassastır onlara iyi bakmak iyi bir tırnak bakımının en önemli noktalarından. Tırnak etlerinizi kesmeyin ve koparmayın. Düzenli olarak yağlar ve kremler ile bakım yapın.

Sürekli nemlendirin: Kolayca kırılma eğilimi olan tırnaklar oldukça hassastır. Onları güçlendirmek ve parlatmak için sürekli nemlendirmeniz gerekir. Bu noktada Vaseline Original Jel Krem’i yanınızdan ayırmamanızda fayda var. Çantanıza, çalışma masanıza bir tane koyarak gün içinde tırnak etlerinizi ve tırnaklarınızı ovalayarak nemlendirin.

Tırnak bakımı için öneriler #2

Sert ojelerden kaçının: Çıkarması sert ojeler, kimyasallar tırnaklarınıza zarar verebilir bu yüzden oje seçiminize de oldukça dikkat edin. Aralıklarla tırnaklarınızı ojesiz bırakarak hava almasını sağlayın.

Sert törpülerden uzaklaşın: Törpü sanıyoruz ki tırnak bakımının olmazsa olmazı. Törpü seçiminize dikkat edin. Yumuşak 4 tarafı farklı olan “buff” törpülerden edinebilirsiniz. Bu törpüler tırnak üstlerini parlatmaya da yardımcı olur.

Tırnaklarınızı düzenli olarak kesin: Saçınızın uçlarını düzenli olarak kesmek nasıl saçlarınızı canlandırıyorsa tırnaklarınız için de aynı şeyi düşünebilirsiniz. Tırnaklarınızı keserken hepsinin düz ve eşit boyda olmasına dikkat edin.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu