Dadı dirseği nedir?

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Ortopedi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Numan Duman, daha çok 1-5 yaş grubu çocukların kollarından çekilmesi sonucu dirsek eklemlerinde görülen ve ‘dadı dirseği’ olarak adlandırılan sorun hakkında önemli bilgiler ile ebeveynlere tavsiyeler paylaştı.

Lupus hastalığına dair her şey

Avrasya Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Sedat Işık, Lupus hastalığıyla ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı.

Araştırma: Kansere bağlı ölüm oranları azaldı

Amerikan Ulusal Kanser Enstitüsü’nün verilerine göre son 30 yılda kansere bağlı ölüm oranı toplam yüzde 31 geriledi. En büyük düşüş ise akciğer kanserinde gözlemlendi.

Sigarayı 15 yıl önce bıraksanız da etkisi devam edebiliyor

Sigarayı 15 yıl önce bıraksanız da etkisi devam edebiliyor

Çevresel koşullara bağlı olarak gelişen akciğer kanseri, gelişen tedavi yöntemleri ve erken teşhis sayesinde umut verici sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Mamografi taramasını atlamak hayati risk oluşturabiliyor

Mamografi taramasını atlamak hayati risk oluşturabiliyor

Radyoloji Uzmanı Doç. Dr. Filiz Çelebi, meme kanseri teşhisinde en belirleyici tetkik olan mamografi taraması hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Şaşılık, fiziksel ve psikolojik sorunlara neden oluyor

Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, hem çocuklarda hem de erişkinlerde oluşabilen şaşılığın sadece estetik bir sorun olmadığını, göz tembelliği ve psikolojik sorunlara yol açabildiğini belirtti.

Şeker hastalığınız kalıcı körlüğe neden olmasın

Ancak doğru tedaviyle hastalığın tedavi edilebileceğini belirten Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Kemal Yıldırım göz tansiyonunu anlatıyor.

100 kişiden 3’ünde vertigoya rastlanıyor

Uzman Doktor Diğdem Yıldız, vertigonun hafif baş dönmelerinden günlük yaşamı olumsuz etkileyerek ayakta durabilmeyi dahi zorlaştırabilen boyutlara ulaşabildiğini söyledi.

Çoğu omuz ağrısının nedeni omuz sıkışması

Halk arasında boyun fıtığı, sinir sıkışması ve kulunçla karıştırılan omuz sıkışma sendromu ile ilgili Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Hakan Turan Çift uyarılarda bulundu.

Üst solunum yolu enfeksiyonları Kovid-19 ile karıştırılabilir

Prof. Dr. Altan Yıldırım, mevsim değişikleriyle birlikte artan üst solunum yolları enfeksiyonlarının koronavirüs ile karıştırılmaması konusunda uyarılarda bulundu.