Ten rengine uygun yazlık elbise nasıl seçilir?

Abone Ol 

Hem yaz aylarına hem de ten renginize yakışacak elbise modellerine bu yazımızdan sonra kolaylıkla karar verebileceksiniz. Ten rengine uygun elbise seçimine pek fazla kişinin dikkat etmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Halbuki ten rengine uygun olarak seçilen elbiseler, şıklığınızı arttıracak en önemli unsurlardan biridir. “Hangi renkler hangi ten rengi ile uyumludur?”, “Hangi renk yazlık elbise, hangi ten rengiyle birlikte kullanılmamalıdır?”

Tüm soruların yanıtları bu yazımızda!

Ten rengine uygun yazlık elbise nasıl seçilir? #1

Açık tenliler için elbise önerileri

Beyaz tenlisiniz ve yaz aylarında elbise seçimi yapmak çok mu zor oluyor? Açık renk ten rengine sahip kişiler için giyeceği elbiseye karar vermek bazen zorlu bir süreç olabilir. Saçlarınız da ten renginiz gibi açıksa, yazlık elbise seçerken görünümünüz ile kontrast yaratmanız gerekir. Koyu ve iddialı renkler, açık renk ten renginizle ahenk içerisinde görünür ve görünümünüzü daha da belirginleştirir. Gri, bordo, lacivert, yeşil, siyah, mor ya da mavi. Net ve keskin renkler; sarı ve kızıl saçlı, beyaz tenli kişilerde oldukça iddialı bir görünüm meydana getirir. Bunun yanında bej, krem ve beyaz gibi sakin tonlardan uzak durmalısınız. Açık bir ten rengine sahipseniz nötr renkler yerine canlı renkler tercih ederek kendinizi göstermelisiniz. Yaz aylarında kırmızı yazlık elbise, kısa mavi yazlık elbise ya da yeşil uzun yazlık elbise modelleri ile sahillerin en güzeli siz olabilirsiniz, güneşten korunmak için elbiseniz ile uyumlu şapkanızı takmayı unutmayın!

Ten rengine uygun yazlık elbise nasıl seçilir? #2

Kumral ten için elbise önerileri

Kumral ten rengine sahip kişiler için kıyafet seçimi beyaz tene oranla daha kolaydır diyebiliriz. Kumral kişiler, güneşte bronzlaşan bir yapıya sahip olduklarından tercih edecekleri sıcak renkler, ten renkleri ile çok daha uyumlu bir görüntü yaratacaktır. Turuncu, kahve ve taba renk tonlarına sahip elbiseler hem yaz aylarına hem de bronz tenli kadınlara çok yakışan seçimlerdir. Yeşil, sarı ve mavi gibi doğal renklerin açık tonları da kumral kişilerin tercih edebileceği renklerdendir. Bununla birlikte hardal sarısı, fıstık yeşili ve sütlü kahve gibi ten renginizle fazla uyumlu renkleri tercih etmemeye dikkat etmelisiniz. Los Banditos’un yazlık elbise modellerinden yaz aylarına ve ten renginize en uygun elbiseyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Kendinize en yakışan elbiseyi seçin ve eşsiz görüntünüz ile fark yaratın.

Ten rengine uygun yazlık elbise nasıl seçilir? #3

Koyu tenliler için elbise önerileri

Geldik elbise rengi seçerken en şanslı olan gruba! Koyu renk tene sahip kadınlar için pek çok farklı renk seçeneği mevcuttur. Özellikle uçuk renkler, esmer ten ile harika bir uyum yaratır. Pudra, bebe mavisi ya da açık sarı yazlık elbiseler ile yaz aylarının en dikkat çekici tarzına sahip olabilirsiniz. Kahverengi ve benzeri tonlardan uzak durmanız gerektiğini biliyor olsanız da biz tekrar hatırlatalım. Kahverengi ve tonları, ten renginiz üzerinde kaybolacağı için tercih edilmemesi gereken renklerdendir. Unutmayın, ten renginiz ile ne kadar fazla kontrast renk kullanırsanız, o kadar iddialı bir tarza sahip olursunuz. Beyaz salaş yazlık elbise ya da kırmızı bohem yazlık elbise ile otantik ve gizemli bir tarz yaratabilirsiniz.

Tarzınıza, yaşınıza, beden tipinize, ten renginize ve bohem ruhunuza en uygun yazlık elbise modelleri için siz de Los Banditos’tan elbisenizi seçin, şıklığı şansa bırakmayın!

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu