Telefonunu değiştirmeyen artık WhatsApp’ı açamayacak! Açılmazsa şaşırıp kalmayın!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp son aldığı kararla birlikte bazı model telefonları listeden çıkarmaya hazırlanıyor. Yeni sürümleri için güncellemeler yapmaya devam eden WhatsApp destek verdiği bazı telefon modellerine desteği kesmeye hazırlanıyor. Uygulamanın boyutunda ve özelliklerinde yaşanan artış eski model telefonlarda çalışmasını zorluyor. Bu nedenle birtakım özellikleri devreye alan platformu yeni kararları kullanıcılar tarafından merak edildi.

Abone Ol 

WhatsApp yine çok konuşulacak bir karara imza atmaya hazırlanıyor. Yaptığı güncellemelerle kullanıcıları iyi bir deneyim sunmak isteyen mesajlaşma uygulaması yakında kullanımdan kaldırılacak model ve işletim sistemlerini tek tek duyurdu. Son gelişmelere göre, Whatsapp’ın desteğini keseceği telefon modelleri iPhone olacak. iOS 10 ve 11 işletim sistemine sahip telefonlara desteğini kesecek. Buna göre iOS 10 ve 11 işletim sistemi olan telefonlar uygulamayı kullanamayacak.

Artık kullanılmayacak

WhatsApp çok konuşulacak bir karar aldı. Popüler mesajlaşma uygulamasından yakında destek kesilecek model ve işletim sistemleri belli oldu.

Desteğini kesme kararı aldı

Son gelişmelere göre Whatsapp’ın desteğini keseceği telefon modelleri iPhone olacak. iOS 10 ve 11 işletim sistemine sahip telefonlara desteğini kesecek.

Konuşulan son gelişmelere göre, iOS 10 ve 11 işletim sistemi olan telefonlar uygulamayı kullanamayacak.

Tarihi belli oldu

24 Ekim 2022 tarihinden itibaren iOS 10 ve 11 işletim sistemi olan telefonlara destek kesilecek.

İşte o modeller

iPhone 5S (güncelleme gerekli)

iPhone 5C

iPhone6 (güncelleme gerekli)

iPhone 6S (güncelleme gerekli)

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu