Teff tohumlu çay nedir

Abone Ol 

İçerisinde tam 20 farklı bitkinin bulunduğu, zayıflamaya yardımcı olan, toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan ve aynı zamanda enerji veren bir bitki çayıdır. Halk arasında teff life slim olarakta bilinir. Hirbir zaman yüzde 100 zayıflatmaz ama mevcut zayıflama programınızı hızlandırarak hızlı bir şekilde kilo vermenize fayda sağlar. 

Teff tohumlu çay nedir #1

Kullanımı

Kahvaltı yapmadan yarım saat önce tüketilmesin gerekmektedir. Hazırlamak için ise öncelik 1 fincan kadar suyu kaynatınız. Ardından kaynamış suyun içerisinde bir miktar çaydan atını ve yaklaşık 5 dakika boyunca demlenmesini bekleyiniz. Demlenme işlemi bittikten sonra çayınızı afiyetle tüketebilirsiniz. Çayın genel olarak aç karnına tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Hamile kadınların teketmesi uygun olmadığı gibi kronik bir hastalık nedeniyle ilaç kullananlar da doktorlarına danıştıktan sonra kullanmalıdır. Emziren anneler için belli bir aydan sonra kullanım serbesttir. 

Teff tohumlu çay nedir #2

Faydaları nelerdir

Bölgesel olarak da zayıflama sağlayan içeriği sayesinde kullanıcılarına sağlıklı etkiler sunmaktadır. Bu olumlu etkiler neticesinde ürünün herhangi bir yan etkisinin ve zararının olmadığı neticelendirilmiştir. Yüksek oranda protein, demir, magnezyum, kalsiyum, fosfor, C vitamini ve tiamin bulundurmaktadır. Bu bakımdan besin değerleri oldukça yüksek olan teff bitkisi sağlıklı yaşamak isteyenler için en ideal besinlerden biri olmaktadır.

– Önemli bir amino asit oranı bulunan bitki ayrıca glutensiz olmasından ötürü çölyak hastaları tarafından kullanılabilen bir besindir.

– İçerisindeki besinler sayesinde kansere karşı önemli bir koruyucu besin kaynağıdır.

Teff tohumlu çay nedir #3

– Teff bitkisinin öne çıkan özelliklerinden biri ise kan şekerlerini düzenleyici etkisinin olmasıdır.

– Özellikle şeker hastaları için önemli bir insülin dengeleyicidir.

– Sindirim sistemini düzenlediği, yağ yakımını ve metabolizmayı düzenlediği için zayıflamak amacıyla sıkça başvurulan bitkiler arasında yer alır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu