Dünyada her 11 kişiden biri diyabet hastası

Uluslararası Diyabet Federasyonu’nun açıkladığı verilere göre, dünyada her 11 yetişkinde birinde, Türkiye’de ise ortalama yüzde 7 oranında diyabetli bulunmaktadır.

Büyüyen geniz eti ve bademcik ders başarısını olumsuz etkiliyor

Çocuklarda zamanında tedavi edilmeyen bademcik ve geniz eti, işitme kaybı ve derslerde başarısızlığa sebebiyet verebiliyor.

Akciğer kanserinde sigarayı bırakmak yaşamı uzatıyor

Yapılan araştırmalarla, kanser teşhisi konulsa bile sigarayı bırakmanın yaşam kalitesi ve yaşam kaybı üzerinde önemli bir etkisi olduğun ortaya konulmuştur.

Düzenli beslenme ve egzersiz kanserden koruyor

Düzenli beslenme ve egzersiz kanserden koruyor

Çevresel etkenlere bağlı olarak gelişen akciğer kanserinden korunmak için sağlıklı ve düzenli bir yaşam biçimi benimsemek gerekiyor.

Araştırma: Kansere bağlı ölüm oranları azaldı

Araştırma: Kansere bağlı ölüm oranları azaldı

Amerikan Ulusal Kanser Enstitüsü’nün verilerine göre son 30 yılda kansere bağlı ölüm oranı toplam yüzde 31 geriledi. En büyük düşüş ise akciğer kanserinde gözlemlendi.

Her 10 KOAH hastasından sadece biri tanı alıyor

Türkiye’de solunum sistemi hastalıklarının en sık görülen üçüncü ölüm nedeni olan KOAH, bu ölümlerin de yüzde 61.5’ini oluşturuyor.

Sigarayı 15 yıl önce bıraksanız da etkisi devam edebiliyor

Çevresel koşullara bağlı olarak gelişen akciğer kanseri, gelişen tedavi yöntemleri ve erken teşhis sayesinde umut verici sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Diyabette, hasta sayısı da artıyor tedavi yöntemleri de

Diyabet hastalarının sayısı giderek artıyor ancak uygulamaya giren yeni tedavi yöntemleri hastalara daha sağlıklı ve uzun yaşam vaat ediyor.

Düzensiz sporun aşil tendonu üzerindeki etkilerine dikkat

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Bilgehan Çatal, düzenli spor yapmayıp haftada bir kez kendini aşırı zorlayan hastalarda aşil tendon yaralanmalarının sıkça görüldüğüne dikkat çekti.

Leke tedavileri uzun solukludur ve sabır gerektirir

Dermotoloji Uzmanı Dr. Abdurrahman Aslan, pek çok kadının kabusu haline gelen doğum lekeleri hakkında açıklamalarda bulundu.