Şeker hastalığınız kalıcı körlüğe neden olmasın

Ancak doğru tedaviyle hastalığın tedavi edilebileceğini belirten Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Kemal Yıldırım göz tansiyonunu anlatıyor.

Güneş lekeleri koyu tenlilerde daha kalıcı olabiliyor

Yaz mevsimiyle birlikte güneş lekeleri de artıyor. Güneş lekelerinin çoğunlukla genç-orta yaş Latin-İspanyol ya da Asya, Afrika, Orta doğu kökenli kadınlarda görüldüğünü belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Kübra Esen Salman, önemli uyarı ve tavsiyelerde bulundu.

Akalazya hastalığı yeme bozukluğuna sebep oluyor

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Abdülkerim Özakay, akalazya hastalığı hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Düzensiz adet kanser belirtisi olabilir

Düzensiz adet kanser belirtisi olabilir

Kişiden kişiye farklı belirtiler gösteren Hashimoto hastalığı hakkında Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Abdulkerim Özakay önemli bilgiler verdi.

Göz çevresindeki ağrı migren belirtisi olabilir

Göz çevresindeki ağrı migren belirtisi olabilir

Birçok insanı hayatından bezdiren migren hastalığını birçok faktör tetikleyebiliyor. Sıcak havaların da baş ağrılarına da etkisi olabiliyor. Kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülen migren farklı hastalıklarla da karıştırılabiliyor. Prof. Dr. Serbülent Gökhan Beyaz, migren konusunda önemli bilgiler verdi.

Çocuklarda tedavi edilmeyen bağırsak parazitlerine dikkat

Çocuk Sağlığı ve Uzmanı Uzm. Dr. Ersin Sarı, çocuklarda oluşan bağırsak paraziti durumunda neler yapılması gerektiğini anlattı.

Alkol tüketiminde aşırılık ağız kanserine neden oluyor

Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Vecdi Ertekin, ağız kanseri hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.

Klimayla serinlemek isterken hastalıklarla mücadele etmeyin

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Kanan Abbaslı, klimalardan saçılan hastalıklar ve lejyoner hastalığı hakkında bilgiler paylaştı.

Omuzdaki sinsi hastalık: Donuk omuz sendromu

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır, donuk omuz sendromunun belirtilerini ve tedavi yöntemlerini anlatarak önemli tavsiyelerde bulundu.

100 kişiden 3’ünde vertigoya rastlanıyor

Uzman Doktor Diğdem Yıldız, vertigonun hafif baş dönmelerinden günlük yaşamı olumsuz etkileyerek ayakta durabilmeyi dahi zorlaştırabilen boyutlara ulaşabildiğini söyledi.