Kadınlar erkeklere oranla daha fazla tiroid kanseri oluyor

Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Vecdi Ertekin, tiroid kanseri hakkında önemli bilgiler veriyor.

Genital siğiller hakkında merak edilenler

Genital siğil hakkında en çok merak edilenler soruları Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Behiye Pınar Göksedef cevapladı.

Tedavi edilmeyen artrit hareket kaybına neden olabilir

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Yiğit Erdağ, başparmak kök eklemi kireçlenmesinin en sık görülen eklem hastalığı olduğunu belirterek uyarılarda bulundu.

30 yılda hipertansiyon hasta sayısı iki katına çıktı

30 yılda hipertansiyon hasta sayısı iki katına çıktı

Dünyada son 30 yılda hipertansiyonla yaşayan yetişkin sayısının iki katına çıkarak 1,2 milyarı aştığı belirtildi.

Diyabet kanser riskini artırıyor

Diyabet kanser riskini artırıyor

Son araştırmalar, diyabetin özellikle meme, kolon, pankreas, karaciğer ve rahim kanseri riskinin artmasına sebep olduğunu gösteriyor.

Bel ve kas ağrılarını tetikleyen nedenler

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır, bel ve kas ağrılarını tetikleyen nedenleri anlatarak önemli uyarı ve tavsiyelerde bulundu.

Polikistik over sendromuna dikkat

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Meral Sönmezer, Polikistik over sendromu ve tedavisi hakkında hakkında önemli bilgiler verdi.

Beyin tümörlerinde psikoloji göz ardı edilmemeli

Beyin tümörlerinin 100’ün üzerinde farklı tümörü kapsadığını belirten uzmanlar, diğer kanser türlerinde olduğu gibi beyin tümörlerinde de hasta psikolojisinin önemine işaret ediyor.

Kanser ağrılarında doğru yönlendirme önemli

Çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri olan kanser tüm dünya artmaya devam ediyor. Kansere bağlı olarak vücudun farklı bölgelerinde ağrılar meydana gelebilmektedir. Peki bu ağrıların çözümü nelerdir? Anesteziyoloji ve Reanimasyon Prof. Dr. Serbülent Gökhan Beyaz, konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Alzheimer’dan değil, geç kalmaktan korkun

Beynin hareket, algı, yargı, yürütme ve duygu organı olduğundan beyin sağlığının beden ve akıl sağlığı anlamına geldiğini belirten Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, beyin sağlığı için tavsiyelerde bulundu.