Leonardo da Vinci'nin çizimi rekor fiyata satıldı

İtalyan ressam ve mucit Leonardo da Vinci'nin bir çizimi, Londra'daki bir müzayedede 12,1 milyon dolarlık rekor bir fiyata satıldı.

David Bowie tablosu 18 bin dolara satışta

İngiliz şarkıcı David Bowie'nin geçen yıl 5 dolara alınan Dead Heads (Ölü Kafalar) adlı eseri, 18 bin dolara satışa çıkıyor.

Rus imparator I. Pavel’in portresine 1.3 milyon dolar

İngiltere’nin başkenti Londra’da, Christie's Müzayede Evi tarafından düzenlenen müzayedede Çar I. Pavel’in portresi 1 milyon 300 bin dolara satıldı.

Banksy'in ‘Subject to Availability’ tablosu satışta

Banksy'in ‘Subject to Availability’ tablosu satışta

Gerçek kimliği bilinmeyen ama eserleriyle dünyaca üne kavuşan grafiti sanatçısı Banksy'in yaptığı Subject to Availability müzayedeye çıkıyor.

Robot Sophia’nın yaptığı tablo 688 bin 888 dolara satıldı

Robot Sophia’nın yaptığı tablo 688 bin 888 dolara satıldı

Hong Kong merkezli Hanson Robotics şirketi tarafından 2016'da üretilen insansı robot Sophia'nın yaptığı tablo, açık artırmada 688 bin 888 dolara NFT formatında satıldı.

Da Vinci'nin başyapıtları Senegal'de

Senegal'de, İtalyan sanatçı ve bilim adamı Leonardo da Vinci'nin ölümünün 500'üncü yılı dolayısıyla düzenlenen sergide, sanatçının dünyaca ünlü 17 başyapıtı, özel bir ışıklandırma ve dijital boyama tekniğiyle sanatseverlerle buluştu.

Van Gogh'un ünlü tablosu 1.6 milyon Euro'ya satıldı

Hollanda'nın Den Bosch kentinde bulunan Kuzey Brabant Müzesi, ünlü ressam Vincent van Gogh'un 'Kadın Başı' adlı tablosunu, Londra'daki Christie's Müzayede Evi'nden 1.6 milyon euroya satın aldı.

Işığın cama olan aşkını anlatan sanat: Vitray

Renkli camların belirli bir düzen içerisinde bir araya getirildiği cam süsleme sanatı vitray, Ortaçağ’a uzanan tarihiyle köklü sanat dallarından biri.

Yatak odası dekorasyonunu yaz mevsimine hazırlayın

Özellikle bu yazı evde geçirmek isteyenler için yazın ruhunu yansıtacak ferah ve enerjik bir yatak odası hazırlamanın yollarını sizin için derledik.

Baharın enerjisini evinize yansıtın

Ufak dokunuşların evimizde baharı hissetmemizi sağlayacağını belirten Esra Kestirenöz, rengarenk bir dönemin başladığını vurguladı.