Sürekli üşümenin nedenleri

Sıcak ortamlarda dahi sürekli üşüyorsanız, bunun altında yatan gerçek sebepleri öğrenmek istemez misiniz?

Abone Ol 

   Ben sıcak havalarda dahi sürekli üşüyen kişi, hep bir titreme halinde olan, yanıma ceket almadan dışarıya çıkamayanlardanım. Yoksa sizde mi çok üşüyorsunuz? O zaman hadi bakalım üşümenin asıl sebeplerini birlikte inceleyelim.

Kansızlık

Üşümenin asıl sebeplerinden biride kansızlıktır. Kadınlarda daha sık görünen anemi hastalığı tespit edildiğinde tedavi edilmesi gereklidir. Doğal yöntemlerle ya da doktorunuza danışarak ilaçla kansızlığı tedavi edebilirsiniz.

Diyabet

Diyabet, kontrol altına alınamadığında el ve ayaklarda hassas bir saldırıya uğrar ve bu bazen uyuşukluğa hatta ağrılara kadar ilerleyebilir. El ve ayaklar sıcaklık ihtiyacıyla ilgili olarak beyne mesaj göndermekten sorumlu oldukları için bu görevlerini yerine getiremezler ve sıkça üşüme meydana gelir.

Aşırı Zayıflık

Aşırı zayıflık sonucu koruyucu yağ tabakası eksildiğinde ötürü çok fazla üşümeye sebep olur. Bu nedenle kontrol kilo vermek her zaman daha faydalıdır.

Sigara Kullanımı

Sigara kullanımı arterlerde ve damarlarda daralmaya neden oluyor ve buerger denilen bir hastalığa sebebiyet verdiği ortaya çıkıyor. hastalığın ilk belirtileri olarak el ve ayaklarda üşüme meydana geliyor. Sık belirtilerinden birkaçı ise ciltte solgun görünüm, halsizlik, yorgunluk ve çarpıntıdır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu