Sümeyye Boyacı İtalya’da tarih yazdı

Paralimpik yüzmede Avrupa Şampiyonu Sümeyye Boyacı, dünya serisinin 6. ayağında İtalya’da S5 kategorisi gençler sırtüstü yüzmede altın madalyayı kazandı.

Bursa Kebap Evi'nin ana sponsorluğunda paralimpik yüzmede rekordan rekora koşan Sümeyye Boyacı, Lignano Sabbiadoro'da gerçekleşen ve 31 ülkeden 400 sporcunun katıldığı yarışta Türkiye'yi bir kez daha gururlandırdı.S5 kategorisi gençler sırtüstü yüzmede altın madalyayı kazanan Boyacı, yine aynı stilde büyükler kategorisinde de mücadele ederek bronz madalyayı Türkiye'ye getirdi.

"İnancımız tam"

Azmi ve kararlılığıyla girdiği tüm yarışlarda derece elde ederek çok sayıda altın, gümüş ve bronz madalyaya sahip olan Sümeyye, başarıya giden yolda hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inanıyor. İtalya'dan sonra, Almanya, Finlandiya gibi ülkelerde gerçekleşecek 9 uluslararası yarışın beklediği milli sporcumuz, 2019 Londra Paralimpik Dünya Şampiyonası'nda birinci olarak Türk bayrağını bir kez daha dalgalandırmayı hedefliyor. Geçtiğimiz günlerde ana sponsoru Bursa Kebap Evi ve ulaşım sponsoru Türk Hava Yolları'nın destekleri ile gittiği Amerika'da ve Singapur'da Türkiye'yi temsil eden tek sporcu olan ve İtalya'da olduğu gibi yurda altın madalyalarla dönen Sümeyye, şimdi gözünü diğer yarışlara dikiyor.

Sümeyye Boyacı'nın ana sponsoru Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkanı Cem Helvacı: "Maddi ve manevi tüm gücümüzle Sümeyye'yi destekliyoruz. İnancımız tam… Biz böylesi önemli bir sporcunun Türkiye'yi temsil etmesine vesile oluyoruz. Bu güzel tablonun parçası olmak bizim için de önemli ve son derece gurur verici. Kendisini desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Yorumlar

YORUM YAZ